Kategorie
Ostatnio w galerii
Koncert i pożegnanie absolwentów

Aktualności

Szkolna Wigilia 2009

Dodano dnia: 25.12.2009 r.

Tradycyjnie od lat, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia organizowany jest w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kłodzku, uroczysty koncert kolęd – Szkolna Wigilia. W bieżącym roku szkolnym odbył się on 18 grudnia 2009 r. w piątkowe popołudnie. Jak zwykle publiczność dopisała wspaniale. W atmosferze pełnej uwagi i skupienia, wśród migoczących złotem i srebrem choinek, rozbrzmiewał ciepły głos pani Danuty Szewczyk, która wprowadzała słuchaczy w świat muzyki - pięknymi strofami poezji. Zapanował magiczny nastrój Wigilijnej Nocy.

Koncert rozpoczął występ szkolnego chóru pod dyrekcją pani Katarzyny Mąki, który oprócz tradycyjnych kolęd wykonał utwór niezwykle oryginalny i piękny, a mianowicie kompozycję Michała Moca pt. „Ach ta Ewa”. Publiczność hojnie nagrodziła występ chóru brawami. Następnie zaprezentowali się soliści, w przeróżnych aranżacjach i opracowaniach najpiękniejszych polskich kolęd  oraz melodii związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Piękna muzyka wzruszyła i zachwyciła słuchaczy, co znalazło wyraz w gorących, niemilknących oklaskach. Na zakończenie koncertu dyrektor szkoły Małgorzata Panek-Kiszczak zaprosiła wszystkich obecnych do połamania się opłatkiem, a następnie do wspólnego zaśpiewania kolędy „Bóg się rodzi”.

Koncert Wigilijny zawsze głęboko zapada w sercach zarówno wykonawców jak i słuchaczy, i już chwilę po wyjściu z auli koncertowej zaczyna się tęsknić do Szkolnej Wigilii - za rok.

Chór PSM I st. im F. Chopina w Kłodzku, zaprezentował swój program kolędowy podczas Dolnośląskiego Kolędowania – 23 stycznia 2010 r. w Świdnicy, gdzie uzyskał II miejsce, zdobywając Srebrnego Anioła, a także Wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego - „Ach ta Ewa” Michała Moca. Serdeczne gratulacje.

Małgorzata Panek-Kiszczak