Kategorie
Ostatnio w galerii
Koncert i pożegnanie absolwentów

Aktualności

Koncert dla Sympatyków Szkoły Muzycznej w Kłodzku

Dodano dnia: 15.01.2015 r.

Koncerty karnawałowe z muzyką quasi rozrywkową, adresowane do Sympatyków Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku cieszą się ogromnym zainteresowaniem i mają już swoją wieloletnią tradycję. W bieżącym roku szkolnym, podobny koncert odbył się w auli koncertowej szkoły w dniu 15 stycznia (czwartek).

Bardzo różnorodny program artystyczny koncertu, wykonywany zarówno przez najmłodszych jak i starszych uczniów oraz absolwentów szkoły, wzbudził zachwyt i aplauz publiczności. Wspaniale zaprezentowali się soliści, duety jak i zespoły kameralne, którym akompaniowali: Pani Elżbieta Malinowska i Pan Zbigniew Szuba.

Wśród grona wspaniałych solistów koncertu znaleźli się: Kinga Mąkowska, Weronika Leś z klasy fletu Pani Bożeny Adamskiej, Szymon Wejcht, Julia Zaremba z klasy gitary Pana Witolda Kozakowskiego, Wiktoria Osicka z klasy fortepianu Pani Joanny Kocyan, Ewa Jabłońska z klasy skrzypiec Pani Danuty Wolnomiejskiej, Karolina Żychowska z klasy skrzypiec Pani Krystyny Ślęzak oraz Andrzej Opaliński absolwent szkoły z klasy akordeonu Pani Liliany Stopki.

Znakomicie zaprezentowały się również zespoły kameralne, a mianowicie zespół trąbek w składzie: Andrzej Puć, Andrzej Opaliński i Mateusz Spyra z klasy Pana Jana Ostapowicza oraz duety fortepianowe: Alicja Tondytko, Julia Hajduga, Alicja Tondytko i Pani Joanna Kocyan, a także wyjątkowy duet fortepianowy – Pani Joanna Kocyan i Pani Elżbieta Malinowska, który to zachwycił publiczność nie tylko znakomitą muzyką w brawurowym wykonaniu, ale także wspaniałymi pomysłami na niecodzienne kreacje oraz choreografią.

Dodatkowego blasku całej imprezie przysporzył występ dwóch pianistek, absolwentek PSM I st. w Kłodzku, a obecnie uczennic Liceum Muzycznego we Wrocławiu: Dalii Bachmatiuk i Klary Jachimczak. Obie wykazały się wysokimi umiejętnościami oraz wspaniałą muzykalnością.

Niezapomniane wrażenia pozostawił także wspólny śpiew publiczności zainicjowany przez Pana Jana Ostapowicza, który przypomniał piękną melodię tanga „Przy kominku”.

Oprócz możliwości wysłuchania wspaniałej muzyki, publiczność miała również okazję aby się szczerze pośmiać, gdyż prowadzący koncert – Pan Jan Ostapowicz nie szczędził zabawnych anegdot i żartów.

Koncert przygotowali: Pani Elżbieta Malinowska i Pan Jan Ostapowicz, którym składam gorące podziękowanie, bowiem była to uczta duchowa dla wszystkich melomanów – małych i dużych!

 Sympatykom PSM I st. w Kłodzku dziękujemy za liczną frekwencję, pozdrawiamy i zapraszamy na podobny koncert za rok! Do zobaczenia.                            

 

Małgorzata Panek-Kiszczak