Kategorie
Ostatnio w galerii
Koncert i pożegnanie absolwentów

Aktualności

Audycje muzyczne „Złota pięciolinia zaprasza” 2015

Dodano dnia: 15.05.2015 r.

ZŁOTA PIĘCIOLINIA ZAPRASZA to tytuł audycji muzycznych, jakie kłodzka szkoła muzyczna organizuje dla młodszych klas szkół podstawowych i przedszkolnych grup „zerowych”.

Audycje te odbywają się w dwóch cyklach w każdym roku szkolnym – w listopadzie i maju.

W roku szkolnym 2014/2015 odbyło się 20 audycji muzycznych, w których uczestniczyło ok. 800 uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. 

Koncerty prowadzą nauczyciele, a wykonawcami są uczniowie szkoły muzycznej.  Celem organizowania audycji było: zainteresowanie muzyką młodszych dzieci i przybliżenie im tak pięknej i uniwersalnej sztuki jaką jest muzyka, zachęcenie do nauki w szkole muzycznej, umożliwienie uczniom szkoły muzycznej prezentacji swoich umiejętności przed publicznością oraz kształtowanie umiejętności zachowania się na scenie.

Tematyka audycji jest różnorodna – od audycji omawiających poszczególne instrumenty, formy muzyczne, elementy muzyki po zupełnie fantastyczne w postaci wyprawy w kosmos czy karnawałowych szaleństw.  Temat audycji zależy od wyobraźni i inicjatywy prowadzącego nauczyciela.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pedagogom i uczniom kłodzkiej szkoły muzycznej zaangażowanym w organizację i prowadzenie audycji muzycznych.

 

Info PSM