Kategorie
Ostatnio w galerii
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Aktualności

Uroczyste obchody "Światowego Dnia Inwalidy"

Dodano dnia: 25.05.2016 r.

25 maja 2016 roku w barokowej „Auli Arnošta z Pardubic” mieszczącej się w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uświetnili uroczyste obchody z okazji „Światowego Dnia Inwalidy” zorganizowane przez Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kłodzku.

Program artystyczny przygotowany przez PSM I st. w Kłodzku, podzielony był na dwie części, w pierwszej wystąpili nauczyciele: pani Angelika Rembowiecka – fortepian i pan Jan Ostapowicz – trąbka, w repertuarze nawiązującym do świadomości narodowej, dumy z Polskości i umiłowania ojczyzny, które były podstawą do ustanowienia Henryka Sienkiewicza patronem roku 2016 przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Druga część koncertu nawiązywała do zbliżającego się „Dnia Matki”. Uczennice: Zuzanna Denys - skrzypce, Amelia Eljaszuk – Konieczko – fortepian, Wiktoia Eljaszuk – Konieczko - fortepian, Wiktoria Gbyl - flet, Nicoll Kulawik – flet prezentowały nie tylko dzieła

kompozytorów, ale wykazały się wszechstronnym talentem i przygotowały recytację wierszy oraz piosenkę W. Młynarskiego - „Nie ma jak u mamy”. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gorącymi brawami przez publiczność, a organizatorzy zadbali o poczęstunek dla młodych wykonawców.

Cały występ artystyczny poprowadziła pani Joanna Kocyan, która tworząc ciepłą aurę i znakomity kontakt z publicznością przedstawiała każdego wykonawcę i przybliżała tematykę prezentowanych dzieł muzycznych.

 

Info PSM