Kategorie
Ostatnio w galerii
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/12

Dodano dnia: 20.09.2011 r.

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w PSM I st. w Kłodzku rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczniów, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy wstąpili w szkolne progi oraz rodziców, pedagogów, pracowników administracji i obsługi przez dyrektora szkoły, a następnie odczytaniem listu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego skierowanego do całej społeczności szkolnej.

Jak na szkołę artystyczną przystało, nie obyło się również bez akcentu muzycznego. Przed zgromadzoną publicznością, na zaproszenie dyrektora szkoły wystąpiła Natalia Figiel – absolwentka kłodzkiej szkoły muzycznej w klasie fortepianu mgr Katarzyny Mąki. Dalszą naukę gry na fortepianie kontynuowała w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie w klasie mgr Lucyny Dąbrowskiej. Obecnie jest studentką V roku w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dr Michała Szczepańskiego. W trakcie nauki brała udział w konkursach pianistycznych, między innymi w: Głubczycach, Żaganiu, Świdnicy, Warszawie i na Majorce. Swoje umiejętności rozwijała na kursach prowadzonych przez wybitnych pianistów polskich i zagranicznych, takich jak: Aleksiej Orłowiecki, Elżbieta Tarnawska, Waldemar Wojtal, Stefan Kutrzeba, Ronan O'Hora, Andrea Bonatta. Poza grą solową stworzyła także duet fortepianowy z Samantą Kobak, z którą zdobyła I miejsce na III Konkursie Wykonawczym utworów Witolda Lutosławskiego w Drozdowie oraz duet fortepianowy z Moniką Pawlas, z którą brała udział w  IV Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Białymstoku. W ramach obchodów Roku Chopinowskiego wystąpiła jako solistka w Filharmonii Wrocławskiej oraz na koncercie wymiennym w Akademii Muzycznej w Dreźnie. W maju 2010 r. wraz z Aleksandrą Pawłowską i Katarzyną Wroną wykonała Koncert potrójny C-dur op. 56 Ludviga van Beethovena z towarzyszeniem Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej w Filharmonii Wrocławskiej. W lutym tego roku wzięła udział w  Konkursie Pianistycznym o Stypendium Yamaha Music Foundation of Europe. W sierpniu tego roku uczestniczyła w Ogólnopolskim Kursie Mistrzowskim w Dusznikach Zdroju, trwającym podczas 65. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego. Natomiast we wrześniu wystąpiła na "Estradzie Młodych" w ramach 45. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Na koncercie inaugurującym rok szkolny 2011/2012 brawurowo wykonała Etiudę Es-dur F. Liszta na temat N. Paganiniego. Swoją niezwykłą interpretacją utworu zachwyciła publiczność. Oby więcej takich absolwentów w kłodzkiej szkole muzycznej!

 

 

ROK SZKOLNY 2010/11

 

CZERWIEC 2011

 

Pożegnanie absolwentów