Kategorie
Ostatnio w galerii
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Muzyki i Pasowanie na ucznia w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Kłodzku – 3 października 2011 r.

Dodano dnia: 04.10.2011 r.

Październikowy sezon koncertowy rozpoczął się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Kłodzku niezwykle mocnym akcentem, bowiem 3 października b.r., zbiegły się dwie uroczystości: Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki przypadający na 1 października oraz uroczyste Pasowanie na ucznia Szkoły Muzycznej w Kłodzku. W auli koncertowej szkoły o godzinie 17.00, w obecności rodziców, pedagogów i sympatyków szkoły, przyjęto do braci uczniowskiej 46 młodych adeptów muzyki. Ceremonię pasowania poprzedził krótki koncert w wykonaniu Tomasza Brusińskiego i Andrzeja Opalińskiego - uczniów kłodzkiej szkoły muzycznej z klasy akordeonu Pani Liliany Stopki. Po złożeniu ślubowania, uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe akty pasowania na ucznia oraz słodki dodatek w postaci czekolady.

            Kolejnym punktem uroczystości był występ Wrocławskiego Tria Fortepianowego w składzie: Zbigniew Szufłat – skrzypce, Tadeusz Melka – wiolonczela, Grzegorz Kurzyński – fortepian. Trio wykonało zróżnicowany pod względem stylistycznym program. Na początek publiczność wysłuchała Trio G-dur Józefa Haydna, którego szczególnie III część – Finale Rondo all’Ongarese Presto wzbudziła podziw słuchaczy i gromkie brawa. W dalszej części koncertu znalazły się takie utwory jak: Trio g-moll op. 3 (Assez lent, Vite, Trés vite) Ernesta Chausson’a oraz Edwarda Elgara – Salut d’Amour op. 12. Wysoki kunszt artystyczny i perfekcjonizm wykonawców został gorąco przyjęty przez publiczność i nagrodzony nieustającymi brawami.