Kategorie
Ostatnio w galerii
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Aktualności

Koncert z cyklu Muzyczny Kaleidoskop

Dodano dnia: 30.10.2011 r.

W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła muzyczna nawiązała współpracę z kawiarnią Cynamonowa, w której gościnnych progach od tej pory odbywają się koncerty pod wspólnym tytułem Muzyczny kalejdoskop. Pomysłodawczynią i organizatorką cyklu jest p. Joanna Kocyan, która także prowadzi te spotkania z muzyką i akompaniuje solistom.

Październikowy koncert, inaugurujący sezon artystyczny 2011/2012 miał niecodzienną formę i nosił tytuł Na jesienną nutę. Aby usłyszeć utwory trzeba było wcześniej „odczarować” muzykę zaklętą w kasztanach. A jak to należało zrobić, mogli przekonać się słuchacze obecni na koncercie. Ci którzy nie byli – niech żałują! A jest czego, bo prezentowane utwory były bardzo różnorodne i każdy meloman mógł znaleźć dla siebie coś miłego. Wśród wykonawców byli przedstawiciele klas fortepianu: Ines Hans, Miłosz Kostrzębski, Dalia Bachmatiuk i Arkadiusz Tucholski (naucz. Joanna Kocyan) oraz Anika Zaleska (naucz. Anna Bartkiewicz); skrzypiec: Aleksandra Jackiewicz i Ewa Jabłońska (naucz. Danuta Wolnomiejska); gitary: Jan Borcz i Szymon Wejcht (naucz. Agnieszka Kozakowska), fletu: Ewa Krech i Aleksandra Robak (naucz. Bożena Adamska); saksofonu: Karolina Syrek (naucz. Katarzyna Brzeska - Krawczyk); trąbki: Gabriela Nakwasińska, Jakub Witukiewicz i Konstanty Łukasiewicz (naucz. Jan Ostapowicz).

Koncert wszystkim bardzo się podobał, a młodzi artyści zebrali zasłużone brawa. Na zakończenie popisu głos zabrała p. dyrektor Małgorzata Panek – Kiszczak, która pochwaliła wszystkich uczniów za wspaniały występ, a p. Joannie Kocyan pogratulowała dużego profesjonalizmu oraz niebanalnego i ciekawie zrealizowanego pomysłu. Do gratulacji dołączyli się obecni na sali „Czwartacy” – rekreacyjna grupa sportowa, która wręczyła p. Joannie kwiaty z życzeniami dalszej owocnej pracy.

Informacja PSM