Kategorie
Ostatnio w galerii
Koncert klas skrzypiec p. Krystyny Ślęzak i p. Danuty Wolnomiejskiej

Dzień Patrona Szkoły

Dodano dnia: 06.03.2009 r.

 

06 - piątek - Dzień Patrona Szkoły

                     W programie:

                    13:30 Sylfidy (balet)

                    14:00 Tu, gdzie urodził się Chopin (film)

                    15:00 Serce Chopina (film)

                    16:00 Koncert chopinowski w wykonaniu uczniów oraz zaproszonych gości

 

                    Pod patronatem Urzędu Miasta w Kłodzku

 

DZIEŃ PATRONA W PAŃSTWOWEJ SZKOLE MUZYCZNEJ

I stopnia im. FRYDERYKA CHOPINA w Kłodzku.

 

                 „… Gdyby fiołki i konwalie

                 zamiast pachnieć, grać umiały,

                 byłaby to

                                  muzyka Chopina”

 

Dnia 6 marca 2009 r. ( piątek) o godzinie 16.00, w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kłodzku odbył się uroczysty koncert zorganizowany 

z okazji 199 rocznicy urodzin wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina - Patrona Szkoły.

W koncercie udział wzięli uczniowie i pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku, którzy wykonali utwory Fryderyka Chopina w wersji oryginalnej, zgodnie z intencją kompozytora, jak również w ciekawych i nietypowych  aranżacjach. Wykonawcami koncertu byli uczniowie :  Zuzanna Szewczyk, Kornelia Fijałka, Pauliny Decker, duet - Witold Pawlęga i Radosław Korta, MonikaCieślińska i Damian Figiel. Uczniów przygotowali następujący pedagodzy : mgr Angelika Rembowiecka, mgr Bożena Adamska, mgr Katarzyna Mąka, mgr Jan Ostapowicz, mgr Krystyna Ślęzak i Tadeusz Wachowski, a akompaniowały na fortepianie panie : Katarzyna Gałczyńska i Angelika Rembowiecka, Elżbieta Malinowska. Występy młodych artystów staly na wysokim poziomie artystycznym i zachwyciły publiczność.

Po wysłuchaniu muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu najmłodszych muzyków rozpoczęła się II część koncertu  - recital dwóch zaproszonych artystek – Jolanty Stopki

( skrzypce ) i Katarzyny Borek ( fortepian).  Obie Panie ukończyły studia w Królewskim Konserwatorium w Brukseli. W programie znalazły się przepiękne opracowania utworów F. Chopina, między innymi : Preludium e-moll op. 28 nr 4, Mazurek a-moll op. 67 nr 4, Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, Preludium B-dur op. 28 nr 21, Nokturn cis-moll op. Posth., Etiuda E-dur op. 10 nr 3, Nokturn Des-dur op. 27 nr 2 i Walc As-dur op. 69 nr 1- „Pożegnalny”.  Ponadto w wykonaniu Katarzyny Borek usłyszeliśmy Wielkiego Poloneza Es-dur i Andante Spianato.

Występ artystek stał się możliwy dzięki  Patronatowi Urzędu Miasta w Kłodzku.

Koncert zachwycił publiczność i pozostawił niezapomniane wrażenia z obcowania z muzyką najwyższych lotów.

Cały Dzień Patrona w PSM w Kłodzku, przepełniony był postacią F. Chopina, ponieważ oprócz koncertu, dzieci i młodzież miały okazję obejrzeć również projekcję filmów dotyczących życia i twórczości kompozytora.

Dziękując władzom miasta za objęcie naszego koncertu swoim patronatem jak również wsparciem finansowym, w imieniu całej społeczności szkolnej jak również zaproszonych gości  wyrażam  nadzieję na dalszą owocną współpracę.

 Małgorzata Panek-Kiszczak