Kategorie
Ostatnio w galerii
Koncert uczniów klasy akordeonu p. Liliany Stopki i p. Tomasza Brusińskiego pt. "Music Party"

Przesłuchania Makroregionalne CEA we Wrocławiu

Dodano dnia: 04.12.2012 r.

W dniach 10 – 12 grudnia 2012 r. odbyły się Przesłuchania Makroregionalne CEA uczniów szkół muzycznych I st. klasy skrzypiec i altówki. W Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, jury w składzie:

przewodniczący – prof. Maria Słubicka – Podejko U. M. Warszawa

                              mgr Violetta Suszko – PSM I i II st. Jelenia Góra

                              mgr Janusz Gajownik – PSM I i II st. Opole

wysłuchało prezentacji 92 uczestników przesłuchań, uczniów szkół muzycznych regionu dolnośląskiego. W szranki tej bardzo trudnej rywalizacji stanęły dwie uczennice kłodzkiej szkoły muzycznej: Malwina Sobaszek kl. IV/6 z klasy skrzypiec mgr Krystyny Ślęzak i Aleksandra Jackiewicz kl. V/6 z klasy skrzypiec mgr Danuty Wolnomiejskiej.

Do Ogólnopolskich Przesłuchań CEA, które odbędą się w styczniu 2013 r. w Warszawie, jury wytypowało tylko 9 uczestników! W gronie młodych, utalentowanych skrzypków znalazła się ALEKSANDRA JACKIEWICZ, której gra zachwyciła nie tylko jurorów, ale obecnych na przesłuchaniach pedagogów i uczniów. Obu uczennicom wspaniale akompaniowała mgr Elżbieta Malinowska, która również bardzo przyczyniła się do sukcesu Oli. Serdecznie gratulujemy OLI pięknego występu, a Pani Danucie Wolnomiejskiej, niezwykłego sukcesu pedagogicznego i trzymamy mocno kciuki za etap ogólnopolski.

                                                   

Info PSM