Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Szkolna Wigilia 2012

Dodano dnia: 20.12.2012 r.

Tradycyjnie od lat, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia organizowany jest w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kłodzku, uroczysty koncert kolęd – Szkolna Wigilia.

W bieżącym roku szkolnym odbył się on 20 grudnia 2012 r. w czwartkowe popołudnie. Jak zwykle publiczność dopisała wspaniale. Wśród zaproszonych gości obecny był Burmistrz Miasta Kłodzka Pan Witold Krzelowski. W atmosferze pełnej uwagi i skupienia, wśród migoczących złotem, srebrem i czerwienią choinek, rozbrzmiewały przepiękne polskie kolędy i pastorałki w rozmaitych aranżacjach przeplatane strofami poezji. Zapanował magiczny nastrój Wigilijnej Nocy.

Koncert rozpoczął występ szkolnego chóru pod dyrekcją Pani Katarzyny Mąki, który zaśpiewał utwór pt. „Pora na Wigilię”. Następnie zaprezentowali się soliści i zespoły kameralne w przeróżnych aranżacjach i opracowaniach najpiękniejszych polskich kolęd oraz melodii związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Cudownie zabrzmiała „Orkiestra dzwoneczkowa” złożona z uczniów klasy I a”, którą do występu przygotowała Pani Anna Bartkiewicz – Brzozowska. Piękna muzyka wzruszyła i zachwyciła słuchaczy, co znalazło wyraz w gorących, niemilknących oklaskach. Na zakończenie koncertu dyrektor szkoły Małgorzata Panek-Kiszczak złożyła życzenia świąteczne i noworoczne oraz zaprosiła wszystkich obecnych do połamania się opłatkiem.

Koncert Wigilijny zawsze głęboko zapada w sercach zarówno wykonawców jak i słuchaczy, i już chwilę po wyjściu z auli koncertowej zaczyna się tęsknić do Szkolnej Wigilii - za rok.

Chór PSM I st. im F. Chopina w Kłodzku, zaprezentuje swój program kolędowy podczas Dolnośląskiego Kolędowania – 25 stycznia 2013 r. w Świdnicy. Trzymamy mocno kciuki i życzymy sukcesów ponieważ współzawodniczyć będzie z najlepszymi chórami szkół muzycznych z Dolnego Śląska.

Info PSM