Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Przesłuchania Ogólnopolskie CEA w roku szkolnym 2012/2013

Dodano dnia: 12.01.2013 r.

Po wspaniałych prezentacjach uczniów kłodzkiej szkoły muzycznej na Przesłuchaniach Makroregionalnych CEA, nastąpiła kolejna fala sukcesów. Podczas następnego etapu, czyli Ogólnopolskich Przesłuchań CEA, które dla uczniów szkół muzycznych I st. odbyły się w Warszawie w dwóch pierwszych tygodniach stycznia 2013 r., nasi uczniowie po raz kolejny wykazali się wspaniałymi umiejętnościami i zostali laureatami.

Klasę wiolonczeli z naszej szkoły reprezentował BARTŁOMIEJ PACAN – uczeń kl. V pracujący pod kierunkiem Pana Zbigniewa Szuby Konkurował z 41 uczestnikami przesłuchań. Jury konkursu przyznało dwa I miejsca, II miejsca nie przyznano, trzy III miejsca i 10 wyróżnień. Wśród tych dziesięciu wyróżnionych znalazł się również BARTEK, któremu serdecznie gratulujemy. 

W specjalności skrzypce, kłodzką szkołę muzyczną reprezentowała ALEKSANDRA JACKIEWICZ – uczennica klasy V, która swoje umiejętności doskonali pod czujnym okiem Pani Danuty Wolnomiejskiej. Sprawiła nam wszystkim niebywałą radość zdobywając I Nagrodę! Jej sukces jest tym większy, że w tej kategorii konkurowało aż 131 uczestników. Jak wynikało z relacji pedagogów, poziom przesłuchań był niezwykle wysoki. Jury przyznało III Nagrody Grand Prix, cztery I miejsca, 12 II miejsc i 20 III oraz Wyróżnienia. W grupie laureatów I miejsca, punktacja nie była niższa niż 24 punkty na 25 możliwych. Ola znalazła się więc w ścisłej siódemce najlepiej grających dzieci w Polsce, z klas V szkół muzycznych I st.

Do sukcesu zarówno Oli jak i Bartka niewątpliwie przyczyniła się wspaniała akompaniatorka Pani Elżbieta Malinowska.

Bardzo ładnie zaprezentowali się nasi gitarzyści czyli solista SZYMON WEJCHT z klasy Pani Agnieszki Kozakowskiej i trio gitarowe SMS w składzie: Małgorzata Mróz, Szymon Wejcht i Szymon Armata z klasy Pana Witolda Kozakowskiego oraz KAMILA BUGAJSKA z klasy saksofonu Pana Mateusza Boducha. Pomimo faktu, że nie udało się im uzyskać nagrodzonych miejsc, sam udział w Przesłuchaniach był już dla nich i naszej szkoły wyróżnieniem.

Serdecznie gratulujemy naszym Laureatom i ich pedagogom. Życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszych wspaniałych osiągnięć artystycznych.

 

Info PSM