Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Music Party 2013

Dodano dnia: 17.01.2013 r.

 

W czwartek 17 stycznia odbyło się tradycyjne (bo zainicjowane około 10 lat temu) spotkanie uczniów klasy akordeonu, ich rodziców i zaproszonych gości z nauczycielem gry na tym instrumencie.

Można by stwierdzić, że to nic nowego, ponieważ wszyscy nauczyciele naszej szkoły muzycznej spotykają się z rodzicami uczniów. Tymczasem MUSIC PARTY, na który zapraszają uczniowie klasy akordeonu, JEST CZYMŚ INNYM.

Koncert jest prowadzony przez nauczyciela w formie towarzyskiego a nawet rodzinnego spotkania, co niweluje stres towarzyszący indywidualnym wystąpieniom uczniów i wręcz zachęca ich do prezentowania swoich umiejętności. Forma ta „wzmocniona kulinarnie” poprzez wypieki przyniesione przez mamy uczniów i wspólną degustację podkreśla rodzinną atmosferę. A PRZECIEŻ O TO CHODZI, ABY MŁODZI WYKONAWCY CZERPALI RADOŚĆ Z GRY A ICH RODZICE CZERPALI SATYSFAKCJĘ Z NOWYCH UMIEJETNOŚCI SWOICH POCIECH.

Chyba się to sprawdza, skoro uczniowie, którzy ukończyli szkołę chcą w dalszym ciągu rozbudowywać swój repertuar i kontynuować naukę pod okiem swojego nauczyciela

Wymienię tu chociażby ANDRZEJA OPALINSKIEGO, czy KUBĘ KMIECIKA, którzy systematycznie prezentują się publiczności kłodzkiej m.in. na koncertach w kawiarni „Cynamonowa”. Z uczniów na uwagę zasługuje PIERWSZOKLASISTA JĘDRUŚ HAJDUGA, który bez skrępowania rozpoczął koncert wykonując 4 kolędy i popularną melodię „Hej sokoły”, oraz z klasy dyplomowej TOMASZ BRUSIŃSKI, który w ciągu TYLKO 4 LAT NAUKI, osiągnął wysokie umiejętności wykonawcze prezentując bogaty repertuar i wzbudzając uznanie u słuchaczy.