Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Koncert z muzyką fortepianową

Dodano dnia: 13.02.2013 r.

13 lutego w auli naszej szkoły odbył się koncert z potężną dawką muzyki fortepianowej, w wykonaniu młodych pianistów, którzy aktualnie przygotowują się do udziału w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu.

Oprócz udziału naszych uczniów Jeremiego Łukanusa, Weroniki Krasoń, Klary Jachimczak z klasy p. Katarzyny Mąki i Natana Szwedkowicza z klasy p. Angeliki Rembowieckiej, mieliśmy również zaszczyt gościć uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Nysie: Polę Pawlak, Tomasza Działę z klasy p. Anny Jabłońskiej oraz Michała Rząsę i Magdalenę Wojtczak z klasy p. Bogusławy Kos.

Młodzi artyści zaprezentowali wymagający i ambitny program, w którym mogliśmy usłyszeć m.in.: inwencje, preludia i fugi J. S. Bacha, sonaty J. Haydna, W. A. Mozarta, M. Clementiego oraz dzieła J. Fielda, F. Mendelssohna, F. Liszta, J. Sibeliusa, J. Zarębskiego.

Uczniowie dostarczyli publiczności niezapomnianych wrażeń estetycznych i pełnych zaangażowania interpretacji dzieł wybitnych kompozytorów.

Życzymy wszystkim wykonawcom pomyślności, zadowolenia z występów i samych sukcesów na wszelkich konkursach pianistycznych.

Koncert zorganizowała i prowadziła p. Angelika Rembowiecka

           

inf. PSM Kłodzko