Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Najmłodsi Wiolonczeliści w Kłodzku

Dodano dnia: 26.04.2013 r.

W dniach 26 – 27 kwietnia br. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Kłodzku odbyły się XVII Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów. Wzięli w niej udział uczniowie 26 szkół muzycznych I st. z terenu całej Polski. Liczba uczestników w tegorocznych spotkaniach wiolonczelowych była imponująca: w klasie III - 30, a w klasie IV - 17 uczniów. Tak więc blisko 50 najmłodszych wiolonczelistów zaprezentowało swoje umiejętności na scenie kłodzkiej szkoły muzycznej. W skład zespołu oceniającego weszły takie autorytety jak : dr Katarzyna Polonek (Berolina Trio – Niemcy), Dyrektor OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu Tadeusz Melka, Pani Grażyna Ciołek (OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu) oraz Zbigniew Szuba (PSM I st. im. F. Chopina w Kłodzku).

XVII Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku przebiegały w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze, stwarzając uczniom komfortowe warunki do prezentacji swoich umiejętności, natomiast nauczyciele klasy wiolonczeli mieli wspaniałą możliwość skonfrontowana swoich doświadczeń pedagogicznych oraz uczestniczenia w wykładzie nt. „Wpływ środków wykonawczych na artystyczny wyraz utworu”, prowadzonym przez dr Katarzynę Polonek.

Dwa dni kwietnia rozbrzmiewały więc w kłodzkiej szkole muzycznej muzyką wiolonczelową, (a szczególną atrakcją były występy orkiestr wiolonczelowych złożonych z uczestników poszczególnych klas pod dyrekcją Tadeusza Melki. W ich wykonaniu unisono zabrzmiały więc: J. PH. Rameau – „Taniec wiejski „ (Kl. III) oraz J. Kohouta – „Prosta pieśń” (kl.IV).

Obdarowani upominkami oraz pięknymi dyplomami uczestnicy, już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania za rok.

Serdecznie zapraszamy!!!

Info PSM

 

Tadeusz Melka

 

 

dr Katarzyna Polonek - Berolina Trio Niemcy

 

  

Koncert uczniów III roku

 

Jury

 

  

Koncert uczniów IV roku