Kategorie
Ostatnio w galerii
MUSIC PARTY 2020 klasy akordeonu Liliany Stopki i Tomasza Brusińskiego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/10

Dodano dnia: 01.09.2009 r.

Inauguracja roku szkolnego 2009/2010 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Kłodzku przebiegła w uroczystym nastroju. Po odczytaniu przez dyrektora szkoły - panią Małgorzatę Panek-Kiszczak listu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – pana Bogdana Zdrojewskiego skierowanego do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców, uczniów oraz pracowników administracji i obsługi, miał miejsce wspaniały recital fortepianowy Agnieszki Korpyty. Obecni na inauguracji mieli okazję usłyszeć utwory Marii Szymanowskiej – Trzy Mazurki oraz Fryderyka Chopina – Nokturn cis-moll i Walc minutowy Des-dur. Oryginalna interpretacja utworów w wykonaniu Agnieszki spotkała się z wielkim uznaniem publiczności, które przełożyło się na burzę braw.

Agnieszka Korpyta jest absolwentką PSM I w Kłodzku w klasie fortepianu mgr Katarzyny Mąki. Dalszą naukę podjęła w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie w klasie fortepianu Pani Bogusławy Kos.

Obecnie jest studentką III roku Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kontynuuje naukę w zakresie gry fortepianowej w klasie prof. Ewy Pobłockiej. Młoda artystka występuje z powodzeniem na estradach Polski i Europy, a ostatnio także w Ameryce Południowej – w Argentynie, gdzie reprezentowała Polskę podczas Tygodnia Kultury Polskiej w Buenos Aires, na zaproszenie Ambasady Polskiej w Argentynie. Tym optymistycznym akcentem rozpoczął się rok szkolny Anno Domini 2009/2010 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kłodzku.

OBY WIĘCEJ TAKICH ABSOLWENTÓW!!!!