Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Szkolna Wigilia

Dodano dnia: 20.12.2013 r.

Tradycyjnie od lat, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia organizowany jest w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kłodzku, uroczysty koncert kolęd – Szkolna Wigilia.

W bieżącym roku szkolnym odbył się on 20 grudnia 2013 r. w piątkowe popołudnie. Jak zwykle publiczność dopisała wspaniale.

Koncert rozpoczął występ szkolnego chóru pod dyrekcją Pani Katarzyny Mąki, który zaśpiewał utwór pt. „Maleńka miłość”. Następnie zaprezentowali się soliści i zespoły kameralne w przeróżnych aranżacjach i opracowaniach najpiękniejszych polskich kolęd oraz melodii związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Piękna muzyka wzruszyła i zachwyciła słuchaczy, co znalazło wyraz w gorących, niemilknących oklaskach. Na zakończenie koncertu dyrektor szkoły Małgorzata Panek-Kiszczak złożyła życzenia świąteczne i noworoczne oraz zaprosiła wszystkich obecnych do połamania się opłatkiem.

Chór PSM I st. im F. Chopina w Kłodzku, zaprezentuje swój program kolędowy 12. Stycznia 2014 r. podczas koncertu kolęd w Kościele Podwyższenia Krzyża świętego w Kłodzku oraz w ramach Dolnośląskiego Kolędowania – 31 stycznia 2014 r. w Świdnicy. Trzymamy mocno kciuki i życzymy sukcesów, ponieważ współzawodniczyć będzie z najlepszymi chórami szkół muzycznych z Dolnego Śląska.

 

Info PSM