Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Karnawałowe szaleństwa 2014

Dodano dnia: 06.02.2014 r.

Okres Karnawału to czas, w którym Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku, od wielu już lat organizuje wyjątkowy koncert dedykowany Sympatykom Szkoły.

Wówczas to pedagodzy i uczniowie szkoły puszczają wodze wyobraźni przenosząc słuchaczy w świat bajek, baśni i wszelkiej fantazji. Program koncertu wypełnia muzyka lekka, przyjemna dla ucha, porywająca do tańca. Na koncert zapraszani są wszyscy, których kłodzka szkoła muzyczna obchodzi, i którzy dobrze jej życzą, a przede wszystkim ci, którzy kochają muzykę.

W tym roku powyższy koncert odbył się w auli PSM dnia 6 lutego (czwartek) o godz. 16.30. Publiczność dopisała wspaniale, a gośćmi honorowymi byli: ksiądz kanonik Julian Rafałko, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku, Pan Adam Łącki – Starosta Powiatu Kłodzkiego oraz nasi darczyńcy: Pan Ryszard Rapacz – właściciel firmy „Rapmet” i Pan Józef Kmita – właściciel firmy Kowalstwo artystyczne.

Program wypełniła muzyka quasi rozrywkowa, w znakomitym wykonaniu zarówno uczniów jak i pedagogów szkoły. Nie sposób wymienić wszystkich wykonawców i zaprezentowanych utworów, natomiast warto wspomnieć o kilku występach, które śmiem sądzić, zapisały się najmocniej w pamięci słuchaczy. Otóż, wspaniale – z wdziękiem i kolorowo zatańczyli taniec Bocca Chica uczniowie kl. III(6) przy akompaniamencie fortepianowym Pani Marty Dąbrowskiej, która również dzieci przygotowała. Trio smyczkowe w składzie: Aleksandra Jackiewicz – skrzypce, Ewa Jabłońska – skrzypce i Bartłomiej Pacan – wiolonczela przygotowane przez Pana Zbigniewa Szubę, zachwyciło publiczność przepięknym wykonaniem utworu Astora Piazzoli – „Adios Nonino”. Niesamowity występ Aleksandry Jackiewicz, uczennicy z klasy skrzypiec Pani Danuty Wolnomiejskiej, która brawurowo wykonała Scherzo–tarantellę Henryka Wieniawskiego przy akompaniamencie fortepianowym Pani Elżbiety Malinowskiej oczarował wręcz słuchaczy. Widzowie zostali wprowadzeni w romantyczny nastrój w czasie występu ucznia z klasy Pani Agnieszki Kozakowskiej - Szymona Wejchta, który wykonał na gitarze utwór Maximo Diego Pujol – Candombe en Mi. Kolejną niespodzianką tego wieczoru był Mistrz Luciano Pavarotti, w którego postać wcielił się Pan Jan Ostapowicz wykonując popularną melodię włoską „O sole mio”. Burzę oklasków otrzymały Panie Joanna Kocyan i Elżbieta Malinowska. To spod ich zręcznych palców, klawiatury fortepianów zabrzmiały utworem Aluma Cooka – „Santa Express”. Tradycją naszych spotkań jest wspólny śpiew, w tym roku była to piosenka pt. „Hej tam pod lasem”. Na zakończenie artyści wraz z publicznością wykonali Walca „Nad pięknym, modrym Dunajem” J. Straussa wyposażeni w nadmuchane baloniki, na których wykonywano akompaniament do melodii walca wykonywanej na fortepianie przez Panią Elżbietę Malinowską. Owacjom nie było końca, a nasi goście rezerwują sobie termin na przyszły rok, aby nie przegapić takiej uczty duchowej oraz wspaniałych przeżyć.

Koncert przygotowała i prowadziła Pani Marta Dąbrowska we współpracy z Panią Krystyną Ślęzak i Panem Janem Ostapowiczem. Gratulujemy wspaniałego przedsięwzięcia!

Wspaniały Karnawał, cudowne bale – czy nas lubicie? Lubcie nas dalej!!!

DZIĘKUJEMY

Małgorzata Panek-Kiszczak

 

         

Więcej zdjęć w galerii