Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Najmłodsi Wiolonczeliści w Kłodzku

Dodano dnia: 05.04.2014 r.

W dniach 4 – 5 kwietnia 2014 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Kłodzku odbyły się XVIII Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów.  Wzięli w niej udział uczniowie 25 szkół muzycznych I st. z terenu całej Polski. Liczba uczestników w tegorocznych spotkaniach wiolonczelowych była następująca: w klasie III - 23, a w klasie IV - 11 uczniów. W skład zespołu oceniającego weszły takie autorytety jak: prof. Josef Podhoransky z Wyższej Szkoły Muzycznej w Bratysławie (Słowacja), Dyrektor OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu Pan Tadeusz Melka, Pani Grażyna Ciołek z OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Pan Zbigniew Szuba z PSM I st. im. F. Chopina w Kłodzku.  

XVIII Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku przebiegały w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze, stwarzając uczniom komfortowe warunki do prezentacji swoich umiejętności, natomiast nauczyciele klasy wiolonczeli mieli wspaniałą możliwość skonfrontowana swoich doświadczeń pedagogicznych oraz uczestniczenia w wykładzie nt. „Mechaniczne i psychofizyczne procedury w grze na instrumentach smyczkowych” prowadzonym przez prof. Josefa Podhoranskyego.

Dwa dni kwietnia rozbrzmiewały więc w kłodzkiej szkole muzycznej muzyką wiolonczelową, a szczególną atrakcją były występy orkiestr wiolonczelowych złożonych z uczestników poszczególnych klas pod dyrekcją Tadeusza Melki. W ich wykonaniu unisono zabrzmiały utwory: A. Kaszuby „ Skakanka”(Kl. III) oraz M. Gąsieńca – „Tarantella ” (kl.IV).

Obdarowani upominkami oraz pięknymi dyplomami uczestnicy, już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania za rok.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

Info PSM

 

   

Więcej zdjęć w galerii