Kategorie
Ostatnio w galerii
Koncert uczniów klasy akordeonu p. Liliany Stopki i p. Tomasza Brusińskiego pt. "Music Party"

Audycje muzyczne

Dodano dnia: 29.05.2014 r.

ZŁOTA PIĘCIOLINIA ZAPRASZA to tytuł audycji muzycznych, jakie kłodzka szkoła muzyczna organizuje dla młodszych klas szkół podstawowych i grup „zerowych”

Audycje te odbywają się w dwóch cyklach w każdym roku szkolnym – w listopadzie i maju.

Audycje są prowadzone przez nauczycieli, a wykonawcami są uczniowie szkoły muzycznej.  Celem organizowania audycji było: zainteresowanie muzyką młodszych dzieci i przybliżenie im tak pięknej i uniwersalnej sztuki jaką jest muzyka, zachęcenie do nauki w szkole muzycznej, umożliwienie uczniom szkoły muzycznej prezentacji swoich umiejętności przed publicznością oraz kształtowanie umiejętności zachowania się na scenie.

Tematyka audycji jest różnorodna – od audycji omawiających poszczególne instrumenty, formy muzyczne, elementy muzyki po zupełnie fantastyczne w postaci wyprawy w kosmos czy karnawałowych szaleństw. Temat audycji zależy od wyobraźni i inicjatywy prowadzącego nauczyciela.

W roku szkolnym 2013/2014 odbyło się 25 audycji muzycznych, w których uczestniczyło ok. 800 uczniów szkół podstawowych.

Ponadto na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Kłodzku, odbyły się na terenie placówki dodatkowo dwie audycje muzyczne dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej i klas I - III gimnazjum, połączone z akcją rekrutacyjną. Audycje prowadziła Pani Bożena Adamska z udziałem uczniów kłodzkiej szkoły muzycznej.

Od kilku sezonów niezwykle wdzięcznymi słuchaczami audycji muzycznych są również wychowankowie Niepublicznego Zespołu Szkół Zg. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Ścinawce Dolnej, którzy wręczyli na ręce Pani Liliany Stopki specjalne podziękowanie.

Wszystkim pedagogom i uczniom kłodzkiej szkoły muzycznej zaangażowanym w organizację i prowadzenie audycji muzycznych serdecznie dziękuję.

 

Dyrektor szkoły

Małgorzata Panek – Kiszczak

 

       

Więcej zdjęć w naszej galerii:
Klik 1
Klik 2
Klik 3
Klik 4
Klik 5