Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Niezwykłe muzyczne spotkanie…

Dodano dnia: 21.06.2014 r.

W dniu 21 czerwca br. o godzinie 11.00  w auli koncertowej PSM I st. w Kłodzku, miało miejsce niezwykłe muzyczne spotkanie uczniów i pedagogów dwóch szkół: kłodzkiej szkoły muzycznej i miejskiej szkoły muzycznej w Cottbus (Niemcy). Inicjatorką tego spotkania była Pani Liliana Stopka – nauczyciel klasy akordeonu tutejszej szkoły, która nawiązała współpracę z dyrekcją szkoły muzycznej w Niemczech. Muzyczne spotkanie dwóch szkół miało formę znanego już bywalcom szkoły - MUSIK PARTY, czyli przy okazji koncertu słuchacze mieli okazję spróbować wspaniałych wypieków mam uczniów oraz napić się dobrej kawy i herbaty. Atmosfera była fantastyczna, a aula koncertowa – mimo soboty w czasie długiego weekandu – pełna słuchaczy!

Z polskiej strony, na scenie zaprezentowali się: Jędrzej Hajduga, Andrzej Opaliński, Hubert Capaja i Jakub Janowski (jako duet akordeonowy) – uczniowie klasy akordeonu Pani Liliany Stopki oraz Jakub Siusta, Antoni Wachowski z klasy akordeonu Pana Arkadiusza Gembary, a po stronie naszych gości z Niemiec duety: Dominic Jahn (flet prosty) i Lucie Steinke (akordeon) Konrad Kalemba (klarnet) i Justus Mitzscherlich (akordeon), Sara Jahn (skrzypce) i Jakob Lindscheid (akordeon). Punktem kulminacyjnym koncertu był występ niemieckiego kwintetu akordeonowego w składzie: Grzegorz Kalemba (nauczyciel), Justus Mitzscherlich, Sophia Schröter, Janis Köppen, Phillip Reinkensmeier, który wykonał piękne utwory czerpiąc z twórczości Astora Piazzoli, Arama Chaczaturiana i Stefana Nilssona, a przysłowiową wisienką na torcie był muzyczny popis ucznia Pani Liliany Stopki, a obecnie już studenta AM we Wrocławiu – Tomasza Brusińskiego, który wykonał brawurowo Preludium i fugę d-moll Jana Sebastiana Bacha. Mamy nadzieję, że to wspaniałe muzyczne spotkanie będzie pierwszym krokiem do dłuższej i bliższej współpracy między obiema szkołami.

Małgorzata Panek – Kiszczak

 

Więcej zdjęć w galerii:
http://psm.klodzko.pl/galeria-zdjec,galeria-223-wspolny-koncert-uczniow-psm-w-klodzku-i-miejskiej-szkoly-muzycznej-w-cottbus