Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Wyjazd naszych uczennic sekcji fortepianu do Szkoły Muzycznej w Nachodzie

Dodano dnia: 24.04.2015 r.

24 kwietnia 2015 r. uczennice sekcji fortepianu: Julia Jabłońska, Aleksandra Kołosowska, Weronika Micielska, Hanna Morawska, Wiktoria Osicka, Agata Pawlicka, Julia Podgórska wzięły udział w całodniowej imprezie zorganizowanej przez Zakladni Umelecka Škola w Nachodzie.

Dzień rozpoczął się warsztatami pianistycznymi z udziałem pianistów z Czech i Polski, które prowadziły pani Okasana Tsiporenko, Olena Ivaněnko ze szkoły muzycznej w Nachodzie i pani Angelika Rembowiecka z naszej szkoły.

Po pracy przy fortepianie zaproszono dzieci, rodziców i nauczycieli na obiad do słynnej restauracji „Pod Barankiem”, znanej z doskonałego jedzenia i secesyjnego wystroju oraz mieszczącego się także w tym miejscu okazałego teatru.

Po treściwym i smacznym obiedzie pani Oksana Tsiporenko poprowadziła uczestników do renesansowego zamku, który jest dumą i atrakcją turystyczną Czech. Po wnętrzach zamku oprowadzał naszą grupę profesjonalny przewodnik. W tym miejscu kierujemy podziękowania dla pani Agaty Neumanowej, która tłumaczyła słowa czeskiej przewodniczki dzieciom z Polski.

Punktem kulminacyjnym spotkania był wspólny koncert w szkole muzycznej, który upłynął w miłej i swobodnej atmosferze.

Do koncertu naszych uczniów przygotowały pani Joanna Kocyan, Elżbieta Malinowska i Angelika Rembowiecka. Dziękujemy za opiekę podczas wyjazdu pani Joannie Kocyan, pani Agacie Neumanowej i pani Angelice Rembowieckiej oraz rodzicom.

Jesteśmy pod wrażeniem znakomitej organizacji całej imprezy. Czekamy na kolejne spotkania ze szkołą muzyczną w Nachodzie.

                                                                                                                                            

Info PSM