Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Harfa

Dodano dnia: 28.01.2010 r.

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku, mieli niedawno wspaniałą okazję zobaczyć i usłyszeć na żywo harfę. Tuż przed feriami – 28 stycznia 2010 r. do kłodzkiej szkoły muzycznej, na zaproszenie dyrektora szkoły przyjechała pani Malwina Lipiec – harfistka Filharmonii Wrocławskiej oraz pani Anna Musiał – prelegentka, która opowiadała dzieciom o kompozytorach i utworach prezentowanych podczas spotkania.

Dzieci miały rzadką możliwość dotknięcia i wydobycia dźwięku z tego pięknego instrumentu, co sprawiło im ogromną radość. Pani Malwina Lipiec opowiedziała o powstaniu i rozwoju harfy na przestrzeni wieków, a następnie wykonała wspaniały recital złożony z utworów takich kompozytorów jak: Piotr Czajkowski, Claude Debussy, Maurycy Ravel i inni.

Uczniowie wysłuchali z zachwytem koncertu, a następnie zasypali wykonawczynię ogromną ilością pytań, co świadczyło o tym, iż wybór prezentacji tego instrumentu okazał się bardzo trafny. W przyszłości szkoła zamierza zaprosić jeszcze innych solistów Filharmonii Wrocławskiej z „nietypowymi instrumentami”, aby poszerzać wiedzę uczniów również w tym kierunku.

Małgorzata Panek-Kiszczak