Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Koncert dla Sympatyków Szkoły Muzycznej w Kłodzku

Dodano dnia: 21.01.2016 r.

Koncerty karnawałowe z muzyką quasi rozrywkową, adresowane do Sympatyków Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku cieszą się ogromnym zainteresowaniem i mają już swoją wieloletnią tradycję. W bieżącym roku szkolnym, podobny koncert odbył się w auli koncertowej szkoły w dniu 21 stycznia (czwartek).

Bardzo różnorodny program artystyczny koncertu, wykonywany zarówno przez najmłodszych jak i starszych uczniów oraz absolwentów szkoły, wzbudził zachwyt i aplauz publiczności. Wspaniale zaprezentowali się soliści, którym akompaniowali Pani Agata Neumanova  i Pan Zbigniew Szuba, jak również duety, zespoły kameralne i szkolna orkiestra.

Wśród grona wspaniałych solistów koncertu znaleźli się: Liwia Strzelec z klasy skrzypiec Pana Tadeusza Wachowskiego, Kamila Bańkowska z klasy saksofonu Pani Katarzyny Brzeskiej – Krawczyk, Wojciech Opaliński i Laura Knopp z klasy wiolonczeli Pana Zbigniewa Szuby, Antoni Wachowski i Jakub Barycz (gościnnie) z klasy akordeonu Pana Arkadiusza Gembary, Nikola Handel – śpiew. Solowy popis swoich umiejętności dali także pedagodzy naszej szkoły – Pani Katarzyna Brzeska - Krawczyk (saksofon) i Pan Arkadiusz Gembara (akordeon).

Znakomicie zaprezentowały się duety fortepianowe: Oliwia Żbik i Kajetan Zwierzyński oraz Aleksandra Kołosowska i Agata Pawlicka z klasy fortepianu Pani Joanny Kocyan, a także duet Wiktoria Osicka i Wiktoria Drzewiecka z klas fortepianu Pani Joanny Kocyan i Pani Anny Bartkiewicz – Brzozowskiej.

Inne wyjątkowe duety to: duet akordeonowy Stanisław Tarchała (gościnnie) i Arkadiusz Gembara, duet gitarowo – fortepianowy w składzie: Julia Zaremba z klasy gitary Pana Witolda Kozakowskiego i Jeremi Łukanus z klasy fortepianu Pani Katarzyny Mąki oraz duet saksofonowy Kamila Bańkowska i Pani Katarzyna Brzeska – Krawczyk.

Oprócz duetów wystąpił również zespół kameralny złożony z uczniów i absolwentów kłodzkiej szkoły muzycznej, przygotowany przez Pana Tadeusza Wachowskiego, który wykonał elektryzującą melodię z filmu „Inspektor Cluzoe”.

Dodatkowego blasku całej imprezie przysporzył występ szkolnej orkiestry Piccoli Maestri pod dyrekcją Pana Zbigniewa Szuby. Zespół wykazał się wysokimi umiejętnościami oraz wspaniałą muzykalnością.

Koncert zachwycił publiczność nie tylko znakomitą muzyką w brawurowym wykonaniu ale także wspaniałymi kreacjami, choreografią i humorem sytuacyjnym. Oprócz możliwości wysłuchania wspaniałej muzyki, publiczność miała również okazję aby się szczerze pośmiać, gdyż wykonawcy koncertu nie szczędzili zabawnych anegdot i żartów.

Koncert przygotowali: Pani Katarzyna Brzeska – Krawczyk i Pan Arkadiusz Gembara, którym składam gorące podziękowanie, bowiem była to uczta duchowa dla wszystkich melomanów – małych i dużych!

Sympatykom PSM I st. w Kłodzku dziękujemy za liczną frekwencję, pozdrawiamy i zapraszamy na podobny koncert za rok! Do zobaczenia.

 

Info PSM