Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

DRUGA EDYCJA POLSKO – CZESKICH SPOTKAŃ PIANISTÓW W NACHODZIE

Dodano dnia: 08.03.2016 r.

Dnia 08.03.2016 r. odbył się w sali koncertowej Základni Uměleckiej Školy w Náchodzie koncert uczniów z Kłodzka z klasy pani Anny Bartkiewicz – Brzozowskiej, Joanny Kocyan i Angeliki Rembowieckiej oraz Nachodu z klasy pani Oksany Tsiporenko, Oleny Ivanenko, Adéli Šponerovej, Kateřiny Krejsarovej i Romana Černego.

Na scenie w pierwszej części koncertu swoje umiejętności prezentowali soliści obu szkół, z naszej szkoły uczniowie Wiktoria Osicka i Natan Szwedkowicz.

Po przerwie organizatorzy zaplanowali występy duetów. Kłodzką szkołę muzyczną reprezentowali uczniowie w składzie: Wiktoria Drzewiecka i Wiktoria Osicka, Aleksandra Kołosowska i Agata Pawlicka, Julia Jabłońska i Weronika Studniarz, Oliwia Żbik i Kajetan Zwierzyński.

Na zakończenie koncertu gościnnie wystąpili ogrywający się przed konkursem akordeonowym Jakub Siusta, Michał Śliwiński i Antoni Wachowski z klasy akordeonu pana Arkadiusza Gembary.

Młodzi artyści po koncercie zostali obdarowani drobnymi upominkami oraz zaproszeni na poczęstunek. Nasze serca podbił, przygotowany przez rodziców dzieci z Czech specjalnie na tę wyjątkową okoliczność, tort marcepanowy w kształcie fortepianu.

Syci i pełni wrażeń czekamy na rewizytę naszych czeskich przyjaciół w kwietniu, kiedy to wspólnie koncertować będziemy w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju.

 

Info PSM

  

Więcej zdjęć w galerii:

http://psm.klodzko.pl/galeria-zdjec,galeria-271-polsko-czeskie-spotkania-pianistow-w-nachodzie