Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

XX Jubileuszowe Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku zakończone

Dodano dnia: 23.04.2016 r.

Podczas XX Jubileuszowych Spotkań Najmłodszych Wiolonczelistów, które odbyły się w dniach 22 – 23 kwietnia br. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kłodzku, spotkali się pedagodzy i uczniowie III i IV roku nauczania gry na wiolonczeli szkół muzycznych I stopnia z całej Polski. W tegorocznej, jubileuszowej edycji Spotkań mieliśmy również przyjemność gościć wybitnych artystów i mistrzów gry wiolonczelowej - zespół POLISH CELO QUARTET.

JURY XX Spotkań w składzie:

Przewodniczący - mgr Tadeusz Melka z OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

oraz członkowie zespołu POLISH CELO QUARTET:

Adam Krzeszowiec – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach

Wojciech Fudala – Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

Krzysztof Karpeta – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu

Tomasz Daroch – Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

wyróżniło najlepsze prezentacje uczniowskie w obu grupach: 8 uczestników w grupie III roku nauki oraz 3 uczestników w grupie IV roku. Zespół oceniający zwrócił uwagę na wysoki poziom umiejętności wykonawczych młodych wiolonczelistów. Spotkania przebiegały w milej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani upominkami i wyjechali pełni wrażeń i wspaniałych muzycznych doznań.

Wyjątkową wartością i atrakcją XX Spotkań Najmłodszych Wiolonczelistów był znakomity koncert zespołu POLISH CELO QUARTET, wieńczący pierwszy dzień przesłuchań. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać wspaniałej porcji muzyki w zamyśle stworzonej na kwartet wiolonczelowy. Były to utwory z przełomu XIX i XX w. oraz współczesnych kompozytorów, które rzadko prezentowane są szerszej publiczności. Tak więc w programie koncertu znalazły się prawdziwe „perełki”. Koncert pozostawił niezapomniane wrażenia artystyczne i pozostaje mieć tylko nadzieję, że nawiązana w tym roku współpraca z tak znakomitymi muzykami będzie kontynuowana w przyszłości.

 

Info PSM