Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Pianistyczna czesko-polska wiosna w Dusznikach

Dodano dnia: 26.04.2016 r.

W ramach współpracy i kontaktów między Základní umělecką školą w Náchodzie i w Hronovie oraz naszą szkołą muzyczną, odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas fortepianu, rodziców, nauczycieli z Czech i Polski, tym razem w Dusznikach Zdroju.

Zaproszeni młodzi czescy pianiści poznali uzdrowisko i zabytkową papiernię z 1605 roku, w której samodzielnie czerpali papier tradycyjną metodą na sitach żeberkowych.

Następnie odbył się wspólny, wielki i uroczysty koncert w historycznej sali Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju, gdzie w sierpniu 1826 roku koncertował Fryderyk Chopin.

Uczniowie z pełnym zaangażowaniem i głębokim wyrazem artystycznym prezentowali przygotowane utwory. Oprócz wykonań solowych, w programie znalazły się występy duetów i wspólne prezentacje uczniów z nauczycielami. Na koncert przyszli kuracjusze i wczasowicze oraz uczniowie z dusznickich szkół, którzy nagradzali brawami wykonawców.

Prowadząca koncert pani Joanna Kocyan stworzyła niepowtarzalny nastrój łącząc prezentowane utwory w jedną muzyczną opowieść.

Finałową niespodzianką był specjalnie przygotowany na tę okazję, wyśmienity, okazały, trzypiętrowy, czekoladowy tort z Cukierni „Pączek” ze Stronia Śląskiego.

 

Do koncertu uczniów przygotowali:

Klára Bydžovská, Roman Černý, František Franěk, Olena Ivanenko, Katarzyna Krejsarová, Hana Písaříková, Oksana Tsiporenko, Anna Bartkiewicz – Brzozowska, Joanna Kocyan, Elżbieta Malinowska, Katarzyna Mąka, Angelika Rembowiecka.

 

Za pomoc dziękujemy:

rodzicom, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Dusznikach Zdroju, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, firmie Pana Piotra Dudziaka – Cukiernia Pączek – Stronie Śląskie, Restauracji „Pod Złotym Kasztanem” w Dusznikach Zdroju, Pani Agacie Neumanovej za funkcję tłumacza polsko – czeskiego.

 

                                                                                                         Angelika Rembowiecka

                                                                                                         Małgorzata Panek – Kiszczak