Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Kłodzka w Polanicy-Zdroju

Dodano dnia: 30.04.2016 r.

30 kwietnia 2016 r. w kawiarni Bohema na terenie pijalni wód mineralnych w Polanicy odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej z Kłodzka. Jednocześnie była to inauguracja współpracy między Zespołem Uzdrowisk Kłodzkich – Grupą PGU i PSM I st. im. F. Chopina w Kłodzku.

W programie uczniowie zaprezentowali utwory muzyki poważnej i rozrywkowej na różnych instrumentach: fortepianie, skrzypcach, klarnecie, flecie poprzecznym, akordeonie i wiolonczeli.

Koncert wzbudził spore zainteresowanie wśród publiczności złożonej zarówno z rodziców uczniów, jak i kuracjuszy.

W wydarzeniu wzięli udział następujący uczniowie z PSM w Kłodzku: Liwia Strzelec, Ewa Jabłońska, Anna Witlake, Julia Jabłońska,Weronika Studniarz, Alicja Tondytko, Jakub Barycz, Kamil Urbański, Antoni Wachowski, Jakub Siusta, Michał Siwiński, Laura Knopp, Hanna i Maja Sawickie, Wiktoria i Amelia Eljaszuk-Konieczko oraz Wiktoria Gbyl. Wraz z nimi wystąpili Julia Szymszon i Emil Czechowicz z PSM w Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniom grającym na skrzypcach akompaniowały nauczycielki Elżbieta Malinowska i Agata Neumanova.

Serdecznie dziękuję wszystkim wykonawcom za udział oraz pedagogom za przygotowanie swoich uczniów na ten koncert.

Zapraszam również do śledzenia innych informacji dotyczących życia koncertowego, publikowanych na stronach internetowych naszej szkoły i Facebooku.

 

Agata Neumanova