Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Najmłodsi wiolonczeliści w Kłodzku

Dodano dnia: 25.04.2010 r.

W dniach 24 – 25 kwietnia 2010 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Kłodzku odbyły się XIV Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów. Jak co roku, udział w Spotkaniach wzięli uczniowie III i IV roku nauczania gry na wiolonczeli szkół muzycznych I st. z całej Polski. Podczas dwóch dni publiczność miała okazję usłyszeć prezentacje muzyczne 31 uczniów z 17 szkół muzycznych I stopnia działających w różnych regionach kraju. Pedagodzy natomiast, oprócz wymiany doświadczeń pedagogicznych, mieli również okazję do wysłuchania wykładu prof. Miroslava Petraša na temat „Smyczek – jakość dźwięku” z Akademii Muzycznej w Pradze, który spotkał się z dużym zainteresowaniem.

W jury, oceniającym występy najmłodszych wiolonczelistów znalazły się takie autorytety muzyczne jak: prof. Miroláv Petraš ( przewodniczący jury) oraz członkowie: mgr Tadeusz Melka z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im K. Szymanowskiego we Wrocławiu, mgr Zbigniew Szuba z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Kłodzku oraz mgr Grażyna Ciołek z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.

Poziom prezentacji muzycznych zarówno uczniów III jak i IV roku nauczania gry na wiolonczeli, jury oceniło w tym roku bardzo wysoko. Z uwagi na fakt, iż Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku nie mają charakteru konkursu, lecz są to przesłuchania – jury zamiast nagród przyznało wyróżnienia.

Na zakończenia każdego dnia przesłuchań odbył się koncert z udziałem wyróżnionych solistów oraz orkiestry wiolonczel wykonującej utwór unisono pod dyrekcją mgr Tadeusza Melki.

 

Małgorzata Panek-Kiszczak