Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Dodano dnia: 05.10.2016 r.

Dzień 1 października jest uznany za Międzynarodowy Dzień Muzyki. Tego samego dnia w Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyło się otwarcie wystawy prac artystów czeskich. Z okazji podwójnego wydarzenia imprezie towarzyszył koncert poprowadzony przez nauczyciela klasy akordeonu - Lilianę Stopkę.

Wykonawcą był absolwent naszej szkoły a obecnie student IV roku wydziału instrumentalnego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu - Tomasz Brusiński.

W muzycznym przekroju usłyszeliśmy utwory od baroku do współczesności.

 

Info PSM

 

  

 

 

 

Mówią, że muzyka jest mową aniołów. Po prawdzie, żadna z dostępnych człowiekowi form wypowiedzi nie jest bliższa boskiej. Ona przybliża nas do nieskończoności.

I może właśnie dlatego UNESCO ogłosiło dzień 1 października - Międzynarodowym Dniem Muzyki, który zainicjowany został w 1975 r. przez Jehudi Menuhina, znakomitego muzyka – skrzypka i dyrygenta, a ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą UNESCO.

 

Od 1991 roku Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Kłodzku organizuje inaugurację szkolnych sezonów koncertowy właśnie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, uświadamiając społeczeństwu miasta Kłodzka istnienie takiego Dnia w kalendarzu obchodów międzynarodowych oraz podkreślając, niezwykle ważną rolę muzyki w kształtowaniu osobowości i wychowywaniu młodego pokolenia na światłych obywateli, znających wartość kultury muzycznej i umiejących ją chronić.

 

 W dniu 05 października br. społeczność PSM I st. w Kłodzku uczciła to niezwykłe święto wspaniałym koncertem, którego wykonawcami byli młodzi artyści – pianistka Hanna Lizinkiewicz i wiolonczelista Krzysztof Karpeta.

 

Info PSM