Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Promocje Młodych Muzyków w Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Dodano dnia: 26.05.2010 r.

Uroczystym koncertem, jaki miał miejsce w dniu 26 maja br. w Muzeum Ziemi Kłodzkiej – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku dokonała podsumowania i prezentacji osiągnięć swoich uczniów w roku szkolnym 2009/2010.

W gali tegorocznego koncertu pt. „Promocje Młodych Muzyków”, który odbył się w ramach Dni Kłodzka, wystąpili wyróżniający się uczniowie, którzy poczynili największe postępy w nauce gry na instrumencie jak również laureaci konkursów o zasięgu makroregionalnym i ogólnopolskim.

Tak więc w pięknych i gościnnych wnętrzach Muzeum, przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili:

Aleksandra Jackiewicz (kl. I/6) z klasy skrzypiec Danuty Wolnomiejskiej,

Weronika Krasoń (kl.I/6) z klasy fortepianu Katarzyny Mąki,

Szymon Armata (kl.III/6) z klasy gitary Witolda Kozakowskiego,

Andrzej Opaliński (kl.IV/6) z klasy akordeonu Liliany Stopki,

Witold Pawlęga – absolewnt z klasy trąbki Jana Ostapowicza,

Klara Jachimczak (kl.II/6) z klasy fortepianu Angeliki Rembowieckiej,

Piotr Czerniak (kl.V/6) z klasy gitary Witolda Kozakowskiego,

Piotr Idczak i Agnieszka Strap – duet gitarowy z klasy Witolda Kozakowskiego,

Paulina Decker – absolwentka z klasy fletu Bożeny Adamskiej,

Agata Wieczorek (kl. IV/6) z klasy skrzypiec Krystyny Ślęzak,

Duet fortepianowy w składzie: Bartosz i Kacper Nakwasińscy z klasy fortepianu Angeliki Remowieckiej,

Damian Figiel – absolwent z klasy fortepianu Katarzyny Mąki,

Maria Bieda (kl. V/6) z klasy wiolonczeli Zbigniewa Szuby

Trio Pizzicato w składzie: Piotr Czerniak – gitara, Agata Wieczorek – skrzypce, Monika Cieślińska – altówka, pracujące pod kierunkiem Witolda Kozakowskiego.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a publiczność miała okazję posłuchać wspaniałych, różnorodnych utworów takich kompozytorów jak: A. Vivaldi, G.F. Haendel, D. Cimarosa, J. Andriessen, N.Bakłanowa, A.Chaczaturian,  A.Vinitski, Z. Fibich, F. Tarrega, B. Dowlasz, C. Böhm, F. Chopin, a także muzykę z repertuaru zespołu The Beatles.

Ukoronowaniem wspaniałych prezentacji młodych muzyków był występ orkiestry szkolnej „Piccoli Maestri” pod dyrekcją Zbigniewa Szuby, której poziom wykonawczy zachwyca nawet najbardziej wymagających melomanów. Dodać należy, że repertuar opracowany na potrzeby zespołu przez pana Zbigniewa Szubę – niezwykle atrakcyjny i ciekawy, znakomicie trafia do serc zarówno młodych jak i dojrzałych słuchaczy. Wystarczy wymienić takie utwory jak: M. Jackson – Memory, W. Disney – Songs, C. Mansel – Requiem for a dream.

Rzecz jasna, koncert nie zakończył się bez bisu orkiestry, która z ochotą wykonała jeszcze jeden utwór dla publiczności.

Wspaniały rok szkolny 2009/2010, pełen licznych i spektakularnych sukcesów naszych uczniów, nie byłby możliwy bez wytężonej i wysoce profesjonalnej pracy wspomnianych pedagogów PSM I st. w Kłodzku. W tym miejscu pragnę podziękować i jednocześnie pogratulować znakomitych efektów pracy pedagogicznej wszystkim nauczycielom kłodzkiej szkoły muzycznej.

 

Małgorzata Panek – Kiszczak