Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

XVI Dzień Akordeonu

Dodano dnia: 11.03.2017 r.

Jak zwykle duża sala KCKSiR była wypełniona po brzegi. Na początku prezentowali się laureaci I miejsc poszczególnych kategorii  w II Akordeonowym Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego. Z naszej szkoły byli to : Oskar Gałęski – I m. w kat.I i Szymon Koremba – I m. w kat.IV.

 Po prezentacjach uczniów  wystąpił absolwent naszej szkoły sprzed 4 lat a obecnie student 4 roku Akademii Muzycznej - Tomasz Brusiński z saksofonistą Adrianem Masseli . W dalszym przebiegu koncertu usłyszeliśmy dorosłych akordeonistów – laureatów VI kat. Byli to  Tomasz Łukaszczyk, Daniel Kwiatkowski, Józef Kmita i Wojciech Goc .  W finałowej części koncertu  usłyszeliś artystów z Ukrainy IWANA i WLODZIMIERZA  GAJDYCZUK , którzy zauroczyli słuchaczy wirtuozowskim kunsztem.  Pokaz artystycznego tańca dała  para taneczna pracująca pod kierunkiem p.Mierzejewskiego : Patrycja Czarny i Piotr Korzępa.  Było czego posłuchać i było co oglądać. Kolejna edycja Dnia Akordeonu za rok w marcu.

Organizator Liliana Stopka

 

 

11.03. br. Pani prof. Liliana  Stopka  kolejny rok zorganizowała  w dużej sali koncertowej KCKS I R,  wydarzenie artystyczne pt; „ XVI Dzień  Akordeonu”. Pani profesor wraz ze swoimi uczniami i zaproszonymi  wirtuozami akordeonu dała pokaz pasji jakich mało.

Na początku jak na przystawkę,  wystąpili  młodzi laureaci wcześniejszego, II Turnieju Akordeonowego Hrabstwa Kłodzkiego i obiecująco zaczął  9  letni  Szymon Koremba z Kłodzka.   Młodzi pasjonaci akordeonu i uczniowie  Pani profesor grali pewnie i pięknie a stres był chyba większy u rodziców i dziadków niż u ich pociech.

Kolejny występ duetu saksofonowo- akordeonowego z Wrocławia  zdumiał salę zestawem brzmień i siłą interpretacji byłego ucznia akordeonu Pani Stopki, Tomasza Brusińskiego oraz  saksofonisty Adriana Masseli.

Wielkie zaskoczenie wzbudzili czterej  dojrzali Panowie: Tomasz Łukaszczyk, Daniel Kwiatkowski, Józef Kmita, Wojciech Goc, którzy wyszli na scenę z akordeonami na których grywają w domach, ale przyciągnął  ich  artystyczny magnes Pani Liliany .  Gra Panów intrygujących swoim wyglądem   była przejmująca i każda inna w swoim rodzaju.

Wszystkie występy  akordeonistów,  jak na deser, wdzięcznie zdobiły  tańce zaproszonej , uroczej pary   ze Szkoły Tańca Pana Mierzejewskiego z Nowej Rudy.

Natomiast główne danie wieczoru  Pani profesor  podała w formie prawie godzinnego, wyjątkowego występu  wirtuozów  akordeonu  z Ukrainy,  duetu sympatycznych braci: Włodzimierza  Gajdyczuka i Iwana Gajdyczuka. To była wspaniała uczta wprawiająca w zachwyt  widownię, która wypełniała salę po brzegi.

Wychodząc czułem się jakiś „bogatszy” i chciałbym się dalej „bogacić” w przyszłości.

Brawo dla artystów i brawa dla Pani profesor. Prosimy o ciąg dalszy za rok chociaż nie musimy, bo Pani obiecała.

Wdzięczny widz – Adam Łącki

 

Prowadziła koncert jak zawsze Liliana Stopka

Szymon Koremba laureat I miejsca w kat IV

Oskar Gałęski lauteat I miejsca w kat. I

Tomasz Brusiński -akordeon i Adrian Masseli - saksofon

Artyści z Ukrainy Iwan i Włodzimierz Gajdyczuk

Para taneczna Patrycja Czarny i Piotr Korzępa

Laureaci kategorii VI Tomasz Łukaszczyk, Wojciech Goc, Daniel Kwiatkowski, Józef Kmita

Włodzimierz Gajdyczuk z instrumentem Koncertina