Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Audycje muzyczne „Złota pięciolinia zaprasza” 2017

Dodano dnia: 05.06.2017 r.

ZŁOTA PIĘCIOLINIA ZAPRASZA to tytuł audycji muzycznych, jakie kłodzka szkoła muzyczna organizuje dla uczniów młodszych klas I – III szkół podstawowych i przedszkolnych grup „zerowych”.

Audycje te odbywają się w dwóch cyklach w każdym roku szkolnym – w listopadzie i maju.  W roku szkolnym 2016/2017 odbyło się 20 audycji muzycznych, w których uczestniczyło ok. 800 uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków.

Koncerty prowadzą nauczyciele, a wykonawcami są uczniowie szkoły muzycznej. Celem organizowania audycji jest zainteresowanie muzyką młodych słuchaczy, przybliżenie im tej pięknej i uniwersalnej sztuki oraz zachęcenie do nauki w szkole muzycznej. Korzyść z organizacji tego typu koncertów jest obopólna, gdyż uczniowie szkoły muzycznej mają możliwość prezentacji swoich umiejętności przed szeroką publicznością oraz kształtowania umiejętności zachowania się na scenie.
Tematyka audycji jest różnorodna – od audycji omawiających poszczególne instrumenty, formy muzyczne, elementy muzyki po zupełnie fantastyczne, jak wyprawy w kosmos czy karnawałowe szaleństwa. Temat audycji zależy od wyobraźni i inicjatywy prowadzącego nauczyciela.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pedagogom i uczniom kłodzkiej szkoły muzycznej zaangażowanym w organizację i prowadzenie audycji muzycznych.

Info PSM