Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Złota Pięciolinia zaprasza

Dodano dnia: 17.11.2017 r.

Od 1992 roku  „Złota pięciolinia”  zaprasza uczniów młodszych klas szkół podstawowych do szkoły muzycznej na audycje. Ta forma upowszechniania kultury muzycznej spotkała się z ogromnym  zainteresowaniem i  z biegiem lat, objęła swym zasięgiem również  dzieci z zerówkowych grup przedszkolnych.

Interesującym jest fakt, że choć audycje te prowadzą pedagodzy, wykonawcami – artystami są uczniowie szkoły muzycznej. Przynosi to obopólne korzyści: goście – słuchacze widzą i słyszą jak mogą grać ich nieco starsi koledzy, a uczniowie szkoły muzycznej mają możność obycia się z estradą, pokonania własnych słabości (tremy) i co najważniejsze – wiedzą, że uczą się gry na instrumencie między innymi po to, aby innym sprawiać radość.

W roku szkolnym odbywają się dwa cykle audycji: jeden w listopadzie, a drugi w maju. W dniach 13 – 17 listopada 2017 r. w ramach jesiennej edycji, odbyło się 10 audycji muzycznych, w których uczestniczyło ponad 500 młodych słuchaczy.

Dziękujemy za słowa uznania i podziękowania od najmłodszej publiczności oraz pań wychowawczyń i zapraszamy serdecznie na kolejny cykl audycji w maju br.

   Dyrektor szkoły   
  

Więcej zdjęć w galerii