Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Koncert dla Sympatyków Szkoły - „Jak się bawić, to się bawić”

Dodano dnia: 30.01.2011 r.

Okres karnawału to czas radości, zabaw, bali, koncertów i rozmaitych muzycznych imprez. Tak więc w okresie tym, tradycją już, stały się coroczne koncerty karnawałowe z muzyką quasi rozrywkową, adresowane do Sympatyków Szkoły, organizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Kłodzku. W tym roku podobny koncert, pod tytułem „Jak się bawić, to się bawić”, odbył się w auli koncertowej szkoły, w dniu 27 stycznia (czwartek).

            Bardzo różnorodny program artystyczny koncertu, wykonywany zarówno przez najmłodszych jak i starszych stażem nauki w szkole uczniów, wzbudził zachwyt i aplauz publiczności. W koncercie udział wzięli: Gabriela Nakwasińska, Jakub Witukiewicz, Fryderyk Jachimczak, Konstanty Łukasiewicz, Agata Wieczorek, Justyna Decker, Andrzej Opaliński, Paulina Decker, Damian Figiel, Ewa Krech, Ewa Jabłońska, Julia Lis, Szymon Wejcht, Szymon Armata, Kacper Posłuszny, Jacek Sadko, Monika Cieślińska, Agnieszka Strap, Honorata Wacławek, Agnieszka Dubik, Zuzanna Hajduga, Joanna Śliwińska, Aleksandra Wilamowska, Jakub Kmiecik.

Uczniom akompaniowali: Pani Angelika Rembowiecka, Elżbieta Malinowska, Zbigniew Szuba i Maciej Bator.

            Dodatkowego blasku całej imprezie przysporzył występ nauczycielek PSM I st. w Kłodzku – pani Joanny Kocyan i pani Elżbiety Malinowskiej, które zaprezentowały się jako znakomity duet fortepianowy w niecodziennych, karnawałowych kreacjach. W wykonaniu pań usłyszeliśmy takie hity muzyki rozrywkowej jak Marsz wojskowy Franza Schuberta i Polka „Trisch – Trasch” Johanna Straussa.

            Wspaniale zaprezentowała się również szkolna orkiestra Piccoli Maestri pod dyrekcją pana Zbigniewa Szuby, która wykonała niezwykle atrakcyjny program muzyczny, między innymi kompozycję Pana Szuby pt. „Jazzak” z udziałem solisty – Jakubem Kmiecikiem (akordeon).

            Wiele wzruszeń dostarczył słuchaczom również występ szkolnego chóru pod dyrekcją pani Katarzyny Mąki z udziałem zespołu instrumentalnego w składzie: Agata Wieczorek – skrzypce, Justyna Decker – skrzypce, Andrzej Opaliński - akordeon, Paulina Decker – flet i Damian Figiel – fortepian, który za wykonywany program dwa dni później tj. 29 stycznia 2011 r. zdobył Złotego Anioła (I Nagroda) na Dolnośląskim Kolędowaniu w Świdnicy.

            Oprócz możliwości wysłuchania wspaniałej muzyki, publiczność miała również okazję aby się szczerze pośmiać, gdyż prowadzący koncert – pani Marta Dąbrowska i pan Jan Ostapowicz nie szczędzili zabawnych anegdot, humoru oraz komicznych scenek.

            Wśród zaproszonych gości – sympatyków szkoły, na koncercie obecni byli między innymi: Prezes firmy RAPMET – pan Ryszard Rapacz, Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku – ksiądz Julian Rafałko, pan Mieczysław Krombach oraz rodzice uczniów i melomani, którzy cenią sobie muzykę wykonywaną na wysokim poziomie artystycznym. Gromkie brawa i uśmiech słuchaczy pozwalają sądzić, że koncert okazał się kolejnym sukcesem artystycznym szkoły.

            Wszystkim sympatykom PSM I st. w Kłodzku dziękujemy za tak liczną frekwencję, pozdrawiamy i zapraszamy na podobny koncert za rok! Do zobaczenia.

 

Małgorzata Panek-Kiszczak