Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Pianistyczne powitanie wiosny 2018 r. w Czechach

Dodano dnia: 26.03.2018 r.
20 marca już po raz szósty spotkali się uczniowie i nauczyciele klas fortepianu ze szkół muzycznych w Nachodzie i Kłodzku. W tegorocznej edycji ČESKO – POLSKIÉ JARO koncert odbył się w Galerii Sztuki na Zamku w Nachodzie, kontynuując tradycyjne przyjazne kontakty i współpracę w naszym przygranicznym regionie. 

Uroczystą galę otworzył dyrektor  Mokrejš Zbyněk - Základní umělecká škola Náchod. Umiejętności pianistyczne prezentowało czterdziestu uczniów. W wykonaniu młodych artystów można było usłyszeć m.in. dzieła R. Schumanna, F. Chopina, C. Debussego, J. Brahmsa. 
Dzieci z naszej szkoły zgodnie z polską uczniowską wiosenną tradycją prezentowały się 
w kostiumach z epoki, nawiązujących do postaci kompozytorów, pojawiła się także baśniowa Arabela z Rumburakiem oraz wiosenna pszczółka i rusałki. Każdy pianista po występie otrzymał dyplom i pamiątkową ozdobę ręcznie wykonaną przez uczniów wydziału plastycznego nachodzkiej szkoły. Uczestnicy koncertu dostali również upominki. Wszystkich gości zaproszono na smaczny poczęstunek. 

Uroczysty koncert zamknęła pani dyrektor Małgorzata Panek – Kiszczak naszej szkoły, dziękując nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za przygotowanie młodych artystów oraz organizatorom za przygotowanie spotkania. 

Wyrazy uznania i serdeczne podziękowania składamy także pani dyrektor Oskanie Tsiporenko oraz pani Angelice Rembowieckiej kierującymi sekcjami fortepianów, które od kilku lat dbają o wzajemne kontakty i współpracę na rzecz obu szkół.
 
 
   

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii