Kategorie
Ostatnio w galerii
MUSIC PARTY 2020 klasy akordeonu Liliany Stopki i Tomasza Brusińskiego

Międzynarodowy akordeonowy konkurs w Castelfidardo we Włoszech

Dodano dnia: 21.09.2018 r.

W dniach 9-16 września 2018 r. odbył się prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Castelfidardo. Polskę reprezentowali m.in. uczniowie z klasy akordeonu Arkadiusza Gembary: Jakub Barycz, uczeń kl. I ze SM II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej (tegoroczny absolwent z kl. akordeonu Arkadiusza Gembary z PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej) oraz Kamil Urbański, uczeń kl. V z PSM I stopnia w Kłodzku.

Uczniowie konkurowali z akordeonistami m.in. z Włoch, Rosji, Norwegii.

Jakub Barycz otrzymał V miejsce z punktacją 17,683 na max. 19,283, natomiast Kamil Urbański otrzymał VI miejsce z punktacją 16,833. Konkurencja była bardzo duża, dla przykładu różnica między 3 a 5 miejscem wynosiła tylko 0,8 pkt.

W jury zasiadała 8 osobowa komisja z różnych krajów. Przewodniczącym komisji był prof. Cao Xiaoqing, pochodzący z Chin, prof. Roman Jbanov - Russia-France, prof. Olivier Douyez - Belgia, prof. Anders Grøthe - Norwegia, prof. Ivano Paterno - Italia, Kazys Stonkus - Litwa, Adriano Ranieri - Italia, Erakovic Gvozden - Serbia.

Serdecznie gratuluję uczniom, którzy osiągnęli tak wysoki wynik w tak trudnym i prestiżowym konkursie akordeonowym oraz rodzicom, którzy wspierali swoją obecnością młodych adeptów sztuki.

Oprócz rywalizacji na konkursie, uczniowie mieli okazję wypocząć i nabrać siły przed występami.

Przez cały okres pobytu we Włoszech dopisywała nam piękna pogoda; raczyliśmy się cudownymi widokami z góry Belveder Nord; odbyliśmy wycieczkę po okolicach i świątyni Loreto; byliśmy w największym muzeum akordeonowym w Castelfidardo; niezapomniane wrażenie na dzieciach zrobił powrotny wyjazd do Milabirandii, największego wesołego miasteczka w Europie oraz ucztowaliśmy muzycznie w miasteczku Castelfidardo, w którym odbywały się codziennie koncerty akordeonowe. Nieustannie również towarzyszył nam duch sportu: na terenie ośrodka odbył się zacięty mecz piłki nożnej zakończony karnymi, a kto chciał mógł się zmierzyć z wodą na przepięknym basenie w ośrodku wypoczynkowym. Wspomnę jeszcze przy okazji iż jedną z największych codziennych atrakcji dla uczniów, były lekcje akordeonu pod czujnym okiem pedagoga :-).

Szczere wyrazy podziękowania składam wszystkim rodzicom, babci Ani oraz organizatorom wycieczki pani Karoliny Jarco i kierowcy Piotrowi Urbańskiemu.

Zapraszamy w przyszłym roku, mam nadzieję, że ten cykliczny wyjazd połączony przyjemne z pożytecznym znajdzie swoich odbiorców. Z poważaniem nauczyciel klasy akordeonu Arkadiusz Gembara.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii