Kategorie
Ostatnio w galerii
Koncert i pożegnanie absolwentów

Konkurs Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. XXIV edycja – transgraniczna.

Dodano dnia: 28.11.2018 r.

W dniu 23 listopada 2018r w Raciborzu odbył się Konkurs Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. XXIV edycja – transgraniczna.

Jury w składzie : dr hab.prof. Marek Andrysek, dr Marcela Kysova-Halmova, dr hab. Paweł Paluch , mgr Lilianna Bochen , oceniało blisko 40 młodych akordeonistów.

W tym gronie znaleźli się również uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kłodzku . W młodszej kategorii brał udział Oskar Gałęski z kl.4 (6 ) - nauczyciel Tomasz Brusiński . W starszej grupie Tymoteusz Bartlewski z kl. V (6) - nauczyciel Liliana Stopka.

Obaj uczniowie wykonali swój program bardzo dobrze. Warto wspomnieć,że Tymoteusz konkurował ze starszymi od siebie uczniami, co stawiało go w trudnej sytuacji i mimo wysokiej punktacji 21 pkt nie znalazł się w gronie laureatów.

Natomiast w młodszej kategorii Oskar Gałęski uplasował się na III miejscu. Cieszymy się i gratulujemy.

Warto docenić ogrom pracy jaki wykonali obydwaj nasi akordeoniści ponieważ repertuar który zaprezentowali na konkursie w większości składał się z utworów opanowanych w niespełna 3 miesiące. Mamy nadzieję, że młodzi adepci sztuki w dalszym ciągu będą podejmować trudy opanowywania nowego repertuaru, co daje podstawy do coraz wyższych umiejętności.