Kategorie
Ostatnio w galerii
Audycje muzyczne "ZŁOTA PIĘCIOLINIA ZAPRASZA"

MUSIC PARTY 2019 klasy akordeonu LILIANY STOPKI i TOMASZA BRUSIŃSKIEGO

Dodano dnia: 11.01.2019 r.

Tradycyjnie jak od lat odbył się w dniu 07 stycznia 2019 nietypowy koncert poświęcony muzyce i degustacji wypieków domowych.

W koncercie brali udział wszyscy uczniowie od I klasy do ostatniej wykonując po jednej kolędzie i jednym utworze ze swojego repertuaru. Rodzice uczniów rozstawili stoły w sali koncertowej a na stołach wszelakiego rodzaju ciasta oraz napoje. Nastrój karnawałowy zapanował w pełni.

Oprócz solowych występów było też granie zespołowe. Zagrał duet rodzeństwa Leszczyńskich

/ 2 akordeony / i rodzeństwo Bartlewskich / wiolonczela i akordeon /.

Niespodzianką dla nauczyciela Tomasza Brusińskiego było spontaniczne zaproszenie uczniów i rodziców do występu. Zdecydował się zagrać utwór „Zima” - A. Vivaldiego. Wykonanie spotkało się z ogromnym aplauzem.

Na koniec koncertu wystąpiła orkiestra akordeonowa z Nachodu prowadzona przez nauczyciela Jaroslava Kubecka., którą zaprosiła Liliana Stopka prowadząca współpracę z czeską klasą akordeonu od 15 lat. Uczniowie i rodzice mieli okazję zobaczyć i wysłuchać „na żywo”zespołu złożonego z dziewięciu akordeonistów. Towarzyszyła im sekcja rytmiczna i perkusista.

Usłyszeliśmy znane melodie z muzyki filmowej, które porwały słuchaczy. Oklaskom nie było końca. Tak więc sympatycznych wrażeń muzycznych było sporo .

Zapraszamy do obejrzenia galerii