Kategorie
Ostatnio w galerii
Audycja akordeonowo-fletowa w Polanicy Zdrój

POLSKO – CZESKA WIOSNA

Dodano dnia: 01.04.2019 r.

W ramach tradycyjnych międzynarodowych spotkań, 29 marca 2019 roku odbył się w auli naszej szkoły Koncert „POLSKO – CZESKA WIOSNA” uroczyście otwarty przez panią dyrektor Małgorzatę Panek - Kiszczak.

Już po raz siódmy uczniowie i nauczyciele z Zakladni Umelecka Skola w Nachodzie i PSM Kłodzko spotkali się na wspólnym koncercie klas fortepianu, kontynuując tradycyjne przyjazne kontakty i współpracę w naszym przygranicznym regionie.

18 pianistów z Czech i 17 z Polski występujących na scenie, błyskotliwie prezentowała wraz z tematycznym słowem wiążącym pani Joanna Kocyan, powodując, że cały koncert był dynamiczny i jeszcze bardziej interesujący, co publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Spośród czeskich pianistów największą owację zebrał zaledwie 9 – letni Václav Podškubka uczeń pani Oksany Ciporenko, który wykonał dwie barokowe sonaty Domenico Cimarosy, Bohuslava Martinů - Lístek do památníku i Janiny Garsci - Wulkan Fuji. Vaclav na codzień trenuje w drużynie hokejowej i jednocześnie przygotowuje się do Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Czechach, wygrał także casting do filmu dokumentalnego o Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie, kręconego przez Czeską Telewizję, w którym wcieli się w rolę młodego Mozarta. Również uczniowie naszej szkoły Jakub Gach, Wojciech Walasek i Wiktoria Osicka z klasy pani Katarzyny Mąki ogrywali się przed pianistycznymi konkursami, prezentowali m. in. utwory F. Chopina, A. Chaczaturiana, J. F. Burgmüllera.

Koncert zakończyła brawurowym wykonaniem Fontanny w deszczu W. Gillocka uczennica Maja Sawicka z klasy pani Elżbiety Malinowskiej. Każdy z młodych pianistów prezentował wysoki poziom artystyczno - wykonawczy.

Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Po koncercie dzieci z obu szkół zostały zaproszone na poczęstunek, przygotowany przez rodziców naszych uczniów, którym dziękujemy za pyszne ciasta, kanapki, sałatki i napoje oraz wszelką pomoc. Nasi serdeczni goście wyjechali pełni pozytywnych wrażeń.

Podziękowania kierujemy pani Iwonie Sonce patronującej Samorządowi Uczniowskiemu, która wspólnie z panią Elżbietą Malinowską zadbały o wystrój sali koncertowej. Również uczniowie klasy II/6 teorii pani Anny Bartkiewicz – Brzozowskiej przygotowali wiosenne rysunki i wycinanki służące ozdobie imprezy. Dziękujemy również pracownikom administracji, którzy włączyli się w liczne zadania na rzecz koncertu.

Wyrazy uznania i serdeczne podziękowania składamy także pani dyrektor Oskanie Ciporenko oraz pani Angelice Strzygockiej kierującymi sekcjami fortepianów, które od wielu lat dbają o organizację corocznych spotkań, wzajemne kontakty i współpracę na rzecz obu szkół.

 

                                                                 

Zapraszamy do obejrzenia galerii