Kategorie
Ostatnio w galerii
Koncert uczniów klasy gitary p. Agnieszki Kozakowskiej i z klasy gitary p. Witolda Kozakowskiego

Audycje muzyczne w PSM I st. w Kłodzku „Złota pięciolinia zaprasza”

Dodano dnia: 26.11.2019 r.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Kłodzku już od czasów powojennych kształci muzycznie kolejne pokolenia dzieci i młodzieży z Kłodzka i okolic. Placówka stwarza odpowiednie warunki do odkrywania i rozwijania talentów muzycznych naszych mieszkańców. Wykwalifikowana kadra, bogate tradycje, miła atmosfera i wiele innych czynników powoduje, że w szkole rokrocznie rozpoczynają naukę nowi uczniowie, którzy uczą się gry na: fortepianie, skrzypcach, flecie, klarnecie, wiolonczeli, trąbce, saksofonie, akordeonie i gitarze. Placówka prowadzi także różne formy upowszechniania kultury muzycznej w naszym regionie. Wychodząc naprzeciw najmłodszym mieszkańcom Kłodzka każdego roku w szkole odbywają się dla nich audycje muzyczne prowadzone przez nauczycieli i ich uczniów.

W tym roku, w dniach od 18 do 22 listopada szkołę muzyczną odwiedziły  dzieci z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 4, ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta. Łącznie była to grupa ok. 600 dzieci. Można było zaobserwować, że goście nie tylko  w wielkim skupieniu słuchali utworów prezentowanych przez młodych artystów, ale byli też bardzo zainteresowani instrumentami i ich budową. Wykonawcy wykazali się dużym zmysłem scenicznym i aktorskim zjednując sobie licznie zgromadzoną publiczność. Kreatywność i pomysłowość nauczycieli oraz świetne przygotowanie ich uczniów spotkało się z wielkim uznaniem i entuzjazmem ze strony dzieci i ich opiekunów.

 „Muzyczne podróże z instrumentami” poprowadzili następujący pedagodzy: Liliana Stopka, Tomasz Brusiński, Bożena Adamska, Angelika Strzygocka, Wojciech Lizurej, Zbigniew Szuba, Krystyna Ślęzak, którym składam gorące podziękowanie za ogromne zaangażowanie i pracę na rzecz promowania naszej szkoły.

Dla młodej publiczności było to zapewne niecodzienne spotkanie z muzyką, a także z ludźmi, dla których jest ona pasją. Zapraszamy na kolejne audycje muzyczne, które odbędą się na wiosnę!

                                                         Dyrektor Szkoły

                                         Małgorzata Panek - Kiszczak