Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

XXI Kłodzki Konkurs Pianistyczny

Dodano dnia: 15.05.2011 r.

W dniu 13 maja 2011 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Kłodzku rozbrzmiewała tylko muzyka fortepianowa w wykonaniu młodych adeptów sztuki pianistycznej – uczniów klas III i IV szkół muzycznych I stopnia z terenu całej Polski.
W tegorocznym XXI Kłodzkim Konkursie Pianistycznym wzięło udział 25 uczniów z 20 szkół muzycznych w Polsce, w tym z tak odległych miejscowości jak: Bydgoszcz, Suwałki czy Augustów.

Młodych artystów oceniało jury złożone z wybitnych osobowości polskiej pianistyki w składzie : przewodniczący jury – prof. Grzegorz Kurzyński z Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz członkowie jury – prof. Maria Murawska, Rektor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i prof. Anna Wesołowska – Firlej z Akademii Muzycznej w Łodzi.
Wśród uczestników konkursu w kategorii uczniów klas III, kłodzką szkołę muzyczną reprezentowali: Klara Jachimczak z klasy pani Angeliki Rembowieckiej i Arkadiusz Tucholski z klasy pani Joanny Kocyan. W obu grupach wiekowych uczestników konkursu, poziom umiejętności muzycznych był bardzo wysoki. Tym bardziej więc cieszy fakt, iż Klara Jachimczak zdobyła Wyróżnienie.

W kategorii uczniów klas IV pojawiły się bardzo ciekawe indywidualności muzyczne i podczas przesłuchań konkursowych, dało się zauważyć prawdziwy podziw publiczności dla młodych pianistów. Kto wie, może Laureaci XXI Kłodzkiego Konkursu Pianistycznego zabłysną kiedyś jako gwiazdy na scenach koncertowych filharmonii w kraju i za granicą? Tego im życzymy i będziemy dumni, że pierwsze szlify konkursowe zdobywali właśnie u nas podczas Kłodzkich Konkursów Pianistycznych.

XXI Kłodzki Konkurs Pianistyczny, który objęty został patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dofinansowany ze środków Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, cieszył się wspaniałą opinią wśród uczestników i jurorów. Niewątpliwie przysporzył kłodzkiej szkole muzycznej oraz naszemu miastu dobrej reklamy.
 

Małgorzata Panek – Kiszczak