Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Sukces pianistów Ziemi Kłodzkiej

Dodano dnia: 17.12.2011 r.

W dniach 15-17 grudnia 2011 r. na ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Poznaniu wystąpiło 52 najlepszych pianistów wyłonionych z całej Polski. Należy podkreślić wspaniały występ uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej w Kłodzku, 11 – letniej Klary Jachimczak, która na wysokim poziomie wykonała dzieła J. S. Bacha, J. Kr. Vanhala, J. Adriessena. Z ogromnym uznaniem jury i publiczności spotkał się występ ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kłodzku, 7 – letniego pianisty Natana, który bezbłędnym i brawurowym wykonaniem dzieł C. Noony i W. A Mozarta, wywalczył II miejsce w poznańskim konkursie, stając się ulubieńcem publiczności.

Doskonale też zaprezentował się uczeń PSM w Bystrzycy Kłodzkiej, 9 – letni Jakub Fila, który za wykonanie dzieł H. Purcella, F. Kuhlaua, J. Adriessena zdobył zaszczytne wyróżnienie.

Gratulacje i dyplom uznania od jury konkursu otrzymała, prowadząca klasę fortepianu Pani Angelika Rembowiecka, która przygotowała uczniów do konkursu, za co tą drogą składamy jej serdeczne podziękowania.

Występ naszych dzieci reprezentujących Dolny Śląsk na arenie ogólnopolskiej, zaznaczył wysoką pozycję szkół muzycznych Ziemi Kłodzkiej.


Informacja PSM