Kategorie
Ostatnio w galerii
Audycje muzyczne "ZŁOTA PIĘCIOLINIA ZAPRASZA"

Dzień Akordeonu

Dodano dnia: 14.03.2009 r.

Kolejna – już VIII-ma - edycja Dnia Akordeonu cieszyła się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem i spowodowała przybycie entuzjastów muzyki akordeonowej nie tylko z Kłodzka ale także m.in. z Nowej Rudy, Barda, Ząbkowic, Stronia Śląskiego. Z satysfakcją  można było  spojrzeć na wypełnioną słuchaczami dużą salę  Kłodzkiego Ośrodka Kultury i utwierdzić się w przekonaniu, że  idea prezentacji tego instrumentu przez nauczyciela naszej szkoły – mgr Lilianę Stopka ma sens i warto tę imprezę kontynuować w kolejnych latach.

Jak zwykle , na początku koncertu promujemy naszych uzdolnionych akordeonistów, którzy już są laureatami konkursów: Andrzej Opaliński, Jakub Kmiecik, Konrad Kratiuk.

Po solistach wystąpił szkolny zespół akordeonowy  grając wiązankę popularnych melodii i wciągając do wspólnej zabawy całą publiczność śpiewającą teksty znanych piosenek. Kolejni wykonawcy to zaproszeni goście. W tym roku byli to:  duet  akordeonowo-skrzypcowy /Agnieszka Bugla i Michał Kubarski  Katowice-Zabrze /, który już ma na swoim koncie nagrody zdobyte na Międzynarodowych Konkursach, czeska orkiestra akordeonowa pod dyrekcją Jaroslava Kubecka i akordeonista Jakub Mietła – ulubieniec kłodzkiej publiczności z zespołem Que Passa.