Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

XI Dzień Akordeonu

Dodano dnia: 30.03.2012 r.

Tradycyjnie, jak co roku w marcu miłośnicy muzyki akordeonowej wypełnili wielką salę KCKSiR w Kłodzku, pomimo odbywających się równolegle w tym samym czasie innych imprez w naszym mieście.

Jak zwykle akordeon prezentowany był solo i w zestawie z innymi instrumentami na modelach standardowych oraz koncertowych. Była okazja posłuchać zorganizowanej przez Lilianę Stopkę kapeli otwierającej drugie dziesięciolecie tej imprezy znanym powszechnie marszem Radeckiego oraz wiązanką melodii lwowskich w wykonaniu zespołu w składzie: Bożena Adamska – flet, Zbigniew Sałata – klarnet, Jan Ostapowicz – trąbka i śpiew, Tadeusz Jakubowski – perkusja, co wzbudziło duży aplauz publiczności.

Uczniowie z klasy akordeonu L. Stopki: Andrzej Opaliński, Tomasz Brusiński, Jakub Kmiecik wykonali szlagiery muzyki akordeonowej, a młodzi muzycy z Liceum Muzycznego we Wrocławiu – laureaci prestiżowych konkursów: Jakub Gąsior – akordeon, Bartosz Nowak – skrzypce - pokazali wysoki kunszt wykonawczy.

Uwieńczeniem koncertu jest zawsze występ gwiazd. W ubiegłym roku grał u nas Marcin Wyrostek, w tym roku zespól DJANGO TANGO PROJECT z akordeonistą Konradem Ligasem. Połączenie doskonałych improwizacji tang Astora Piazzoli z cygańskim jazzem Reinharda Django stworzyło specyficzny klimat i pozostawiło niezatarte wrażenie.

Niespodzianką w trakcie występu zespołu, było pojawienie się na scenie pary tanecznej: Sebastiana Buczakowskiego i Darii Borek. Ich pokaz pełnego temperamentu tanga przy akompaniamencie Django Tango Project dopełnił niezwykłość tego koncertu.

Nowością podczas tegorocznego Dnia Akordeonu była możliwość oglądania i testowania brzmienia akordeonów z salonu R. Anderskiego, który jest jedynym przedstawicielem włoskiej fabryki akordeonów PIGINI na nasz kraj. Koncert wspaniale prowadziły Panie Joanna Kocyan i Liliana Stopka.

Kolejny Dzień Akordeonu z nowymi atrakcjami za rok.

 

Małgorzata Panek-Kiszczak

 

zdjęcia wykonał Mieczysław Krombach