Kategorie
Ostatnio w galerii
MUSIC PARTY 2020 klasy akordeonu Liliany Stopki i Tomasza Brusińskiego

Audycje muzyczne

Dodano dnia: 20.05.2012 r.

ZŁOTA PIĘCIOLINIA ZAPRASZA to tytuł audycji muzycznych, jakie kłodzka szkoła muzyczna organizuje dla młodszych klas szkół podstawowych i grup „zerowych”.

Audycje te odbywają się w dwóch cyklach w każdym roku szkolnym – w listopadzie i w maju.

Koncerty prowadzone przez nauczycieli, a wykonawcami są uczniowie szkoły muzycznej. Celem organizowania audycji było zainteresowanie muzyką młodszych dzieci
i przybliżenie im tak pięknej i uniwersalnej sztuki jaką jest muzyka, zachęcenie do nauki w szkole muzycznej, a z drugiej strony umożliwienie uczniom szkoły muzycznej prezentacji swoich umiejętności przed publicznością oraz kształtowanie umiejętności zachowania się na scenie.

Tematyka audycji jest różnorodna – od audycji omawiających poszczególne instrumenty, formy muzyczne, elementy muzyki po zupełnie fantastyczne w postaci wyprawy w kosmos czy karnawałowych szaleństw. Temat audycji zależy od wyobraźni i inicjatywy prowadzącego nauczyciela.

W roku szkolnym 2011/12 odbyły się 22 audycje muzyczne, w których uczestniczyło 920 uczniów szkół podstawowych. W ramach tegorocznych audycji naszymi wyjątkowymi odbiorcami byli uczniowie Niepublicznego Zespołu Szkół Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ścinawce Dolnej. W podziękowaniu za piękną muzykę nauczyciele prowadzący audycję oraz uczniowie otrzymali od nich własnoręcznie wykonane upominki. Cieszymy się ogromnie, że możemy dzielić się z innymi tym co najpiękniejsze - i muzyką sprawiać radość innym. Zapraszamy na kolejne koncerty w roku szkolnym 2012/2013!


Małgorzata Panek – Kiszczak