Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Sukcesy naszych uczniów

Dodano dnia: 20.05.2012 r.

Maj 2012 r. zapisał się kolejnymi sukcesami uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku. Udział w konkursach o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym przysporzył szkole dumy i kolejnych laurów. Dalia Bachmatiuk - uczennica z klasy fortepianu pani Joanny Kocyan zdobyła WYRÓŻNIENIE w VII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w ramach XX Jasielskich Spotkań Muzycznych oraz I miejsce w V Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów im. Janiny Garści, co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem biorąc pod uwagę fakt, że uczennica konkurowała z grupą ponad 30 uczestników, a uczy się dopiero drugi rok! Dalia Bachmatiuk zdobyła również I miejsce w VII Łowieckim Konkursie Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu.

Duety fortepianowe pięknie zaprezentowały się podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Duetów Fortepianowych w Jeleniej Górze. Duet przygotowany przez panią Katarzynę Mąkę i panią Angelikę Rembowiecką w składzie: Weronika Krasoń i Klara Jachimczak zajął II miejsce, natomiast duet w składzie: Dalia Bachmatiuk i Arkadiusz Tucholski z klasy fortepianu pani Joanny Kocyan zdobył III miejsce. W kategorii najmłodszych duetów naszą szkołę godnie i z wielkim zaangażowaniem reprezentowali Oliwia Żbik i Kajetan Zwierzyński z kl. II pani Joanny Kocyan.

Uczennice z klasy skrzypiec pani Danuty Wolnomiejskiej zabłysnęły podczas konkursu skrzypcowego w Bystrzycy Kłodzkiej.  Aleksandra Jackiewicz zdobyła  I miejsce w XIX Prezentacjach Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej, natomiast Ewa Jabłońska II miejsce wśród uczniów klasy II i Maja Gruszka – Wyróżnienie.  Aleksandra Jackiewicz uzyskała również II miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Janiny Garści w Stalowej Woli. Są to spektakularne sukcesy, gdyż Ola uczy się w naszej szkole dopiero trzeci rok, a konkurowała już z uczestnikami konkursu z klasy IV i V. Ponadto otrzymała Wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu Janiny Garści w opr. Antoniego Cofalika pt. „Wróble”.

W klasie akordeonu wspaniale reprezentowali szkołę uczniowie z klasy pani Liliany Stopki: Andrzej Opaliński zdobył II miejsce w kategorii III, a Tomasz Brusiński miejsce III w kategorii III w IX Międzyszkolnym Konkursie Akordeonowym w Głogowie.

Wszystkim Laureatom Konkursów oraz ich wspaniałym nauczycielom serdecznie gratulujemy!!!!

 

Informacja PSM

 

XII Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych w Jeleniej Górze

 

Weronika Krasoń i Klara Jachimczak

 

Pani Joanna Kocyan wraz z Dalią Bachmatiuk i Arkadiuszem Tucholskim