Kategorie
Ostatnio w galerii
Karnawałowy Koncert dla Sympatyków Szkoły

Promocje Młodych Muzyków

Dodano dnia: 26.05.2012 r.

Uroczystym koncertem pt. „PROMOCJE MŁODYCH MUZYKÓW”, jaki miał miejsce w dniu 25maja br. w Muzeum Ziemi Kłodzkiej – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku dokonała podsumowania i prezentacji osiągnięć swoich uczniów w roku szkolnym 2011/2012.

W gali tegorocznego koncertu, który wpisał się już na stałe w kalendarium corocznych obchodów DNI KŁODZKA, wystąpili wyróżniający się uczniowie – laureaci prestiżowych konkursów o zasięgu makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

W pięknej sali barokowej kłodzkiego Muzeum, przed licznie zgromadzoną szacowną publicznością, wśród której znalazł się również przedstawiciel Urzędu Miasta w Kłodzku – Kierownik Wydziału Spraw Społecznych Pan Paweł Popiel, wystąpili:

Aleksandra Jackiewicz, Ewa Jabłońska i Maja Gruszka z klasy skrzypiec Danuty Wolnomiejskiej, Weronika Krasoń z klasy fortepianu Katarzyny Mąki, Szymon Wejcht z klasy gitary Agnieszki Kozakowskiej, Andrzej Opaliński i Tomasz Brusiński z klasy akordeonu Liliany Stopki, Fryderyk Jachimczak z klasy trąbki Jana Ostapowicza, Klara Jachimczak i Natan Szwedkowicz z klasy fortepianu Angeliki Rembowieckiej, Michał Szemik i Piotr Idczak z klasy gitary Witolda Kozakowskiego oraz Bartłomiej Pacan z klasy wiolonczeli Zbigniewa Szuby.

Młodzi artyści zaprezentowali się znakomicie, budząc podziw publiczności, która miała okazję wysłuchać różnorodnych w stylach utworów muzycznych w naprawdę profesjonalnym wykonaniu.

Ukoronowaniem wspaniałych prezentacji młodych muzyków był występ orkiestry szkolnej „Piccoli Maestri” pod dyrekcją Zbigniewa Szuby, której poziom wykonawczy zachwyca nawet najbardziej wymagających melomanów. Dodać należy, że repertuar opracowany na potrzeby zespołu przez pana Zbigniewa Szubę – niezwykle atrakcyjny i ciekawy, znakomicie trafia do serc zarówno młodych jak i dojrzałych słuchaczy. Wystarczy wymienić takie utwory jak:

„Janes Bond Theme” – M. Normana, czy „Birdland” J. Zawinula oraz z repertuaru zespołu Apocalyptica – utwór pt. „Pray”

Rzecz jasna, wieczór nie zakończył się bez bisu orkiestry, która z ochotą wykonała jeszcze jeden utwór dla publiczności. Koncert prowadziła Agnieszka Kozakowska.

Rok szkolny 2011/2012, pełen licznych i spektakularnych sukcesów naszych uczniów, nie byłby możliwy bez wytężonej i wysoce profesjonalnej pracy wspomnianych pedagogów PSM I st. w Kłodzku. W tym miejscu pragnę podziękować i jednocześnie pogratulować znakomitych efektów pracy pedagogicznej wszystkim nauczycielom kłodzkiej szkoły muzycznej. Na szczególną atencję zasługuje pani Elżbieta Malinowska, która otrzymała Dyplom uznania za wybitne walory artystyczne akompaniamentu fortepianowego podczas międzynarodowego konkursu im. Janiny Garści w Stalowej Woli.

 

Małgorzata Panek – Kiszczak