Kategorie
Ostatnio w galerii
Koncert klas skrzypiec p. Krystyny Ślęzak i p. Danuty Wolnomiejskiej

INAUGURACJA X EUROPEJSKIEGO FESTIWALU GŁOSU I MUZYKI w Kłodzku i Dusznikach Zdroju – czyli KONCERTY „GWIAZDY JUTRA”

Dodano dnia: 08.04.2009 r.

W dniach 7 – 8 kwietnia 2009 r. w ramach X Europejskiego Festiwalu Głosu i Muzyki ( Edycja wiosenna), którego inicjatorem jest profesor Janusz Niziołek z Monachium, odbyły się dwa koncerty inaugurujące festiwal: w Kłodzku i w Dusznikach Zdroju pod tytułem „GWIAZDY JUTRA”.

Już po raz trzeci spotkała się młodzież z zaprzyjaźnionych szkół państw Wspólnoty Europejskiej, aby wspólnie pomuzykować i dokonać inauguracji wyżej wymienionego festiwalu.

W tym roku, w dniu 7 kwietnia w Muzeum Ziemi Kłodzkiej wystąpili wspólnie uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Kłodzku oraz uczniowie z Zakladni Umeleckiej Skoly w Jablonne nad Orlici w Czechach. Uczniowie obu szkół wykonali bardzo ciekawe programy muzyczne i zachwycili obecnych na koncercie słuchaczy.

Zarówno soliści jak i zespoły zaprezentowali się świetnie. Młodzi wykonawcy z Czech zaprezentowali publiczności piękne utwory na flet prosty, trio klarnetowe, gitarę i fortepian mniej znanych i rzadko w Polsce grywanych kompozytorów, a które warto było usłyszeć. W tym miejscu należą się podziękowania Pani dyrektor Miladzie Cernohousovej za nieustającą wolę współpracy i udział uczniów z Czech we wspólnym koncercie. Kłodzką Szkołę Muzyczną reprezentowali: Piotr Czerniak z klasy gitary mgr Witolda Kozakowskiego, Trio Pizzicato w składzie: Natalia Dorosz – skrzypce, Patrycja Maruszak – wiolonczela, Piotr Czerniak – gitara, Kwintet Kłodzkiej Orkiestry Gitarowej: Paweł Czachor, Robert Watral, Agata Rychlińska, Agnieszka Strap, Piotr Czerniak ( oba zespoły prowadzone przez mgr Witolda Kozakowskiego) oraz szkolna orkiestra Piccoli Maestri pod dyrekcją mgr Zbigniewa Szuby, której występ był niepowtarzalnym przeżyciem artystycznym, i która nagrodzona została burzą braw.

8 kwietnia koncert „Gwiazdy Jutra” odbył się w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju, już bez udziału młodych muzyków z Czech. Wystąpili natomiast uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku – tym razem soliści: Damian Figiel z klasy fortepianu mgr Katarzyny Mąki, Piotr Czerniak z klasy gitary mgr Witolda Kozakowskiego, Kacper Nakwasiński z klasy fortepianu mgr Angeliki Rembowieckiej, Honorata Wacławem z klasy skrzypiec mgr Danuty Wolnomiejskiej, Patrycja Niezgoda z klasy wiolonczeli mgr Zbigniewa Szuby oraz duet fletowy – Paulina Decker i Anna Ursaki z klasy fletu mgr Bożeny Adamskiej, trio trąbek – Witold Pawlęga, Marcin Krzyścin i mgr Jan Ostapowicz, który uczniów przygotował, a także wspomniane wyżej Trio Pizzicato i Kwintet Kłodzkiej Orkiestry Gitarowej przygotowane przez mgr Witolda Kozakowskiego. Uczniom akompaniowały – mgr Angelika Rembowiecka i mgr Elżbieta Malinowska.

Różnorodny i wspaniale wykonany program artystyczny wzbudził zachwyt i podziw wśród słuchaczy.

                                                                                          Małgorzata Panek-Kiszczak

 

Zapraszamy na koncert w ramach Europejskiego Festiwalu Głosu i Muzyki EVMA

Inauguracja Festiwalu

"Gwiazdy Jutra"

07.04.2009 godz. 1700 - Muzeum Ziemi Kłodzkiej