Kategorie
Ostatnio w galerii
Koncert uczniów klasy akordeonu p. Liliany Stopki i p. Tomasza Brusińskiego pt. "Music Party"

Nasi uczniowie na Warszawskim Konkursie Pianistycznym!

Dodano dnia: 25.11.2012 r.

W dniach 23 – 25 listopada 2012 odbył się 3. Warszawski Konkurs Pianistyczny w Warszawie. Do konkursu przystąpiło blisko 150 uczestników z całej Polski. 

Do udziału w prestiżowej imprezie wytypowani zostali Julia Jabłońska kl. II i Natan Szwedkowicz kl. III z klasy pani Angeliki Rembowieckiej.

Dla Julii był to pierwszy w życiu występ na konkursie! Podczas przesłuchań jury wysłuchało w jej wykonaniu D. Scarlattiego – Arię i C. Noony – Czarnoksiężnika. Występ został profesjonalnie nagrany przez organizatorów. Do Kłodzka Julia przyjechała już z dyplomem i swoim pierwszym nagraniem płytowym.

Natan Szwedkowicz prezentując W. Gillocka – Morski Pejzaż i Z. Kowalewskiego – Witaj Reksio! wywalczył Wyróżnienie 1 Stopnia!

Nagrodę, Dyplom, Wyróżnienie 1 Stopnia, Natan odebrał podczas uroczystego Koncertu Laureatów w Pałacu Na Wyspie – Łazienkach Królewskich, miejscu niezwykłym dla polskiej kultury i sztuki.

Relację z konceru laureatów mogliśmy obejrzeć w programie TVP1, gdzie z dumą  obserwowaliśmy Natana odbierającego nagrodę. 

Pobyt w Warszawie był owocny nie tylko pod względem artystycznym ale i krajoznawczym. Dzięki pani Angelice Rembowieckiej dzieci zwiedziły: Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum F. Chopina, Zamek Królewski, Starówkę, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim, Grób Nieznanego Żołnierza, kościół pw. Św. Krzyża, gdzie złożone zostało serce F. Chopina, Park i Pałac Łazienkowski.

Jesteśmy wdzięczni za ogromny wysiłek i zaangażowanie pani Angeliki Rembowieckiej oraz dumni z jej osiągnięć pedagogicznych! Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

 

http://www.youtube.com/user/KonkursPianistyczny